» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Öğretmenlerimiz, Toplumun Temel Taşlarıdır.”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Gelecek nesillerimizi şekillendiren ve bu ülkenin kalkınması için emek veren tüm eğitimcilerin öğretmenler gününü kutlayan Başkan Kayda, “Eğitmek, yol göstermek, bilgi ve sevgiyle çocuklarımızı yetiştirmek gibi kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerimiz toplumumuzun temel taşlarındandır. Onlar için ne yapsak, ne söylesek azdır” dedi.
Uzun yıllar eğitim camiasının içinde çalışmış biri olarak öğretmenlerimizin pandemi döneminde neler yaşadığını çok iyi anladığını ifade eden Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“Toplumu bilgi, şefkat ve merhametle yoğuran öğretmenlerimiz, aynı zamanda çocuklarımıza milli şuur ve milli kimlik kazandıran, fikir ve kanaat önderleridir. Nesillerin yetişmesinde çok önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, Anadolu’nun dört bir yanında büyük bir özveri ile çalışarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.
Okulun ve öğretmenlerin önemi yaşadığımız bu zorlu süreçte çok daha iyi anlaşılmıştır. Kapalı olan okul dönemlerinde tek amacı öğrencilerini bilgiyle donatmak olan öğretmenlerimiz fedakarca -uzaktan da olsa- eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedirler.
Okulsuz ve öğrencisiz öğretmenler günü kutlamalarının bir daha yaşanmaması hepimizin temennisidir. Her türlü iletişim aracını etkin olarak kullanarak eğitim faaliyetlerini sürdüren meslektaşlarımı kutluyorum
Geleceğimize yön veren, eli öpülesi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başında olan, emekli olan, bu kutsal mesleği seçmiş ancak henüz atanamamış değerli meslektaşlarıma sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum.”


Haber Tarihi: 24.11.2020

HaberlerSalihli Belediyesi Yılmaz Mahallesindeki Camileri Yeniledi

...

Salihli Belediyesi Kış Soğuğunda Can Dostları Unutmadı

...

Salihli Yıllar Sonra Yağan Karla Beyaza Büründü

...

Salihli’nin Sultanları İzmir’de Kaybetti

...

Başkan Kayda, “Jeotermal Santrali Ülkemize ve Salihli’mize Hayırlı Olsun.”

...

Salihli Zabıtasından Kasap Denetimi

...

Başkan Kayda, “İnandık, Çalıştık ve Başardık.” “Salihli Temiz Enerji Doğalgaza Kavuştu”

...

Başkan Kayda, Personelin Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’nin Sultanları Galibiyet Serisini Sürdürüyor 3-1

...

Belediye Ekipleri Hız Kesmiyor

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli’nin Sultanları Aydın’da Kazandı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Da Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürüyor”

...

Salihli Belediye Meclisi, 2021 Yılının İlk Oturumunu Kayda Başkanlığında Gerçekleştirecek

...