» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
 
Salihli Belediye Meclisi, 2021 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yeni tip korona virüs tedbirleri alınarak gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 15 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak 2021 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştiriyoruz. Aldığımız kararların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Değerli hemşehrilerim; meclis üyelerim, başkan yardımcılarım, daire müdürlerim ve mesai arkadaşlarım, sizlerin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, sağlıkla dolu nice yıllar diliyorum. Alınan tedbirler sonucunda koronavirüs vakalarında azalma meydana geldi. İnşallah bu salgından bir an önce kurtulur tüm özlemlerimize hep birlikte kavuşuruz. Yakınlarını kaybeden meclis üyelerimiz Basri Ersoy ve Ufuk Erdöl’e baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm tedbirler ile maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Tüm hemşehrilerime, sağlıklı günler diliyorum” dedi.
Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den Reşide Sağlam ve Yunus Candan, CHP’den Yavuz Özdem ve Tamer Aluş, AK Parti’den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi.
Atatürk, Dedetaşı ve Keli Mahallelerine Sağlık Evi
Başkan Kayda, Ocak ayı meclis toplantısında 3 mahalleye sağlık evi yapılacağı müjdesini verdi. Atatürk, Keli ve Dedetaşı mahallelerine 2021 yılında sağlık evi kazandıracaklarını açıklayan Başkan Kayda, “Manisa Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ile yazışmaları tamamladık. Bu 3 mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmeti götürmek istiyoruz” dedi.
Belediyedeki boş ve dolu memur kadroları değişiklik cetvelleri ile tam zamanlı sözleşmeli personel ücretleri görüşülerek talep oy birliği ile kabul edildi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde cenaze ve taziye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet hizmet aracı satın alınması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Koronavirüs salgını nedeniyle yasa kapsamında faaliyetleri durdurulan ve faaliyetleri kısıtlanan belediyeye ait bazı işyerlerinden alınacak kira ücretlerinin 2020/27 sayılı Genelge kapsamında değerlendirilmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Komisyonlardan gelen raporların da oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, Salihli Belediye Meclisinin yeni yılın ikinci toplantısını 2 Şubat Salı günü saat 18.00’de gerçekleştireceği bildirildi.


Haber Tarihi: 06.01.2021

HaberlerSalihli Belediyesi Yılmaz Mahallesindeki Camileri Yeniledi

...

Salihli Belediyesi Kış Soğuğunda Can Dostları Unutmadı

...

Salihli Yıllar Sonra Yağan Karla Beyaza Büründü

...

Salihli’nin Sultanları İzmir’de Kaybetti

...

Başkan Kayda, “Jeotermal Santrali Ülkemize ve Salihli’mize Hayırlı Olsun.”

...

Salihli Zabıtasından Kasap Denetimi

...

Başkan Kayda, “İnandık, Çalıştık ve Başardık.” “Salihli Temiz Enerji Doğalgaza Kavuştu”

...

Başkan Kayda, Personelin Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’nin Sultanları Galibiyet Serisini Sürdürüyor 3-1

...

Belediye Ekipleri Hız Kesmiyor

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli’nin Sultanları Aydın’da Kazandı

...

Başkan Kayda, “Yeni Yılda Da Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürüyor”

...

Salihli Belediye Meclisi, 2021 Yılının İlk Oturumunu Kayda Başkanlığında Gerçekleştirecek

...