» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Jeotermal Santrali Ülkemize ve Salihli’mize Hayırlı Olsun.”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Manisa’da 1 termik ve 3 jeotermal enerji santrali için düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa’da yaklaşık 1700 kişiye istihdam sağlayacak, 2,5 milyon hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak 1 termik ve 3 jeotermal enerji santralinin resmi açılışını gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Manisa´da 5 ayrı noktada yapılan törene video konferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam bedeli 1,37 milyar dolara ulaşan ve 1700 kişiye istihdam olanağı sağlayacak enerji tesislerinin şehre, Manisalılara, tüm millete hayırlı olmasını diledi.
 
Açılış kapsamında düzenlenen törene video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin jeotermal enerjide Avrupa’da ilk ve dünyada dördüncü sıraya yükseldiğine dikkat çekerek, “Açılışını yaptığımız toplam 266 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçen Sanko Salihli JES-2 ve JES-3 ile Masko Ala-2 jeotermal enerji santralleri toplam 84,5 MW kurulu güce sahip. Bu santrallerimiz enerji üretim kapasitelerinin yanısıra sağladıkları yüksek istihdamla Manisa’yı bir cazibe merkezi haline getirecektir. Resmi açılışını yaptığımız tesislerimizde üreteceğimiz elektrikle inşallah 2,5 milyon hanemizin elektrik ihtiyacını karşılayacağız. Yine bu yatırımlarla işletme aşamasında yaklaşık 1700 vatandaşımıza istihdam imkanı sağlayacağız” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından sıralı bağlantılar ile santrallerin açılışını gerçekleştirdi.
 
Salihli’de faaliyete geçecek jeotermal santraller Salihli JES-2 ve Salihli JES-3´ün kurulu gücünün 54,5 megavat olacağını ifade eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Tesislerde üretilecek elektrik enerjisiyle 450 bin evin elektrik ihtiyacı karşılanacak ve 70 kişiye iş imkanı sağlandı. SANKO Holding’e ait ilçemizde faaliyete geçen Salihli JES-2 ve Salihli JES-3 jeotermal santrallerini hizmete açtık. Salihli’mizin ve Salihli Organize Sanayi Bölgemizin elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak olan jeotermal santrali ülkemize ve Salihli’mize hayırlı olsun” dedi.
 
Salihli’de faaliyete geçen SANKO Holding’e ait Salihli JES-2 ve Salihli JES-3 jeotermal santrallerinin açılış törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP Salihli İlçe Başkanı Mehmet Akın ve Gaziantep’ten gelen iş insanları katıldı.


Haber Tarihi: 18.01.2021

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Bu Akşam Toplanıyor

...

Başkan Kayda Çocukları Sevindirdi

...

Salihli Belediyesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Unutmuyor

...

Başkan Kayda, “Salihli OSB’ye Yakışan Modern Hizmet Binası Kazandırdık”

...

Salihli OSB Yönetimi Yeni Hizmet Binasında İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediyesi Güneş Caminde Çevre Düzenleme Çalışmaları Başlattı

...

Başkan Kayda’dan Evi Yanan Vatandaşa Geçmiş Olsun Ziyareti

...

Salihli’nin Sultanlar Evinde Rahat Kazandı 3-0

...

Belediye Ekipleri Can Dostları Unutmuyor

...

Başkan Kayda 4 Mahallede Gıda Paketi Dağıttı

...

Salihli Belediyesi Kırsal Mahallelerde Hizmetlerini Sürdürüyor

...

Başkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

Başkan Kayda, “Sağlıklı Günler İçin Aşı Olalım”

...

Salihli’nin Sultanları İzmir’de Set Vermeden Kazandı

...

Salihli Belediyesi Pandemide İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Yardım Eli Uzatıyor

...