» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşları Unutmuyor
 
Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı sürdüren Salihli Belediyesi, pandemi nedeniyle geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara gıda paketi desteğinde bulundu. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da, belediye ekipleri ile beraber mahalleleri gezerek gıda paketi dağıttı.
Salihli Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Zeki Kayda, geleneksel hale gelen hafta sonu mesaisinde Damatlı, Burhan, Çakaldoğan ve Yağmurlar Mahallelerini ziyaret etti. Salihli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve muhtarlar işbirliğinde ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla salgının başladığı 2020 yılı Mart ayından itibaren gıda paketi dağıtımına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kayda, ekiplerin mahalle mahalle gezerek gıda paketlerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırdığını söyledi.
“Her zaman yanınızdayız”
Sokağa çıkma kısıtlamasında Damatlı, Burhan, Çakaldoğan ve Yağmurlar Mahallesi’ndeki gıda paketi dağıtımına katılan Başkan Kayda “İyi günde de kötü günde de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanlarındayız” dedi.
Hafta sonlarında mahalle ziyaretlerini geleneksel hale getirdiklerini söyleyen Başkan Kayda, “Ekibim ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasında mahallelerimizi ziyaret ederek muhtarlarımız ve hemşehrilerimiz ile bir araya geliyoruz. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile sohbet ederek ihtiyaçları yerinde tespit ediyoruz. Bu hafta sonu mesaimizde Damatlı, Burhan, Çakaldoğan ve Yağmurlar Mahallelerimizde muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile buluştuk. Belediyemiz ve muhtarlarımız işbirliğinde zor şartlarda geçim mücadelesi veren ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda paketleri dağıtıyoruz. Bu zor günleri hep beraber en kısa zamanda atlatacağız. Biz üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Tüm hemşehrilerime, hayırlı hafta sonları ve sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.
Başkan Kayda, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere gıda paketlerini Damatlı Mahalle Muhtarı Muharrem Öziş, Burhan Mahalle Muhtarı Yahya Akkol, Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek ve Yağmurlar Mahalle Muhtarı Turan Can’a teslim etti. Muhtarlar adına konuşan Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek te, “Bizi bu zor günlerimizde yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya mahallelerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.
Gıda paketi dağıtımına Başkan Kayda ile birlikte, Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca, Meclis Üyesi Fethi Söğüt, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüsamettin Çelik, Fen İşleri Müdürü Serkan Sözer, Park ve Bahçeler Müdürü Burak Ataoğlu, Temizlik İşleri Müdür Rasim Paşa ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Taylan da katıldı.


Haber Tarihi: 01.03.2021

HaberlerSalihli Zabıtası Halkın Sağlığı İle Oynayanlara Göz Açtırmıyor

...

Başkan Kayda, “Ramazan Ayı Sağlık, Huzur, Bolluk Ve Bereket Getirsin.”

...

Salihli Belediyesi Camileri Ramazan’a Hazırlıyor

...

Salihli Belediyesi Mesir Kupasına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Mahalleleri Gezip Sorunları Yerinde Tespit Ediyor

...

Muhtarlar Derneği Yönetiminden Başkan Kayda’ya Ziyaret

...

Başkan Kayda, Belediye Şirket İşçilerinin Maaş Ödemesi İçin Protokol İmzaladı

...

Başkan Kayda, “Salihli’mize Şeffaf Belediyecilik Anlayışı İle Hizmet Ediyoruz”

...

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”

...

Salihli Belediye Meclisi, Salı Günü Toplanıyor

...

Salihli’de Başbuğ Alparslan Türkeş Anıldı

...

Başkan Kayda, “Her Can Bizim İçin Değerlidir”

...

“Başbuğ Alparslan Türkeş Gönüllerimizde Yaşıyor”

...

Başkan Kayda Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

...

Salihli Belediyesi Personeline Hizmet İçi Eğitim Verdi

...