» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Salihli’mizde 7 Yılda Büyük Projelere İmza Attık”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, geride bıraktığı 7 yıllık görev süresini düzenlediği toplantıda anlattı. Salihli’ye milyonlarca liralık yatırım yaptıklarını ve bu yatırımların yeni dönemde de devam edeceğini belirten Başkan Kayda, “Siz değerli hemşehrilerimize ne söz verdiysek hepsini yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile yapılamaz denilen, hayal dahi edilemeyen hizmetleri hayata geçirdik ve 7 yılda Salihli’mizde büyük projelere imza attık. Büyükşehir ile bütünleşmiş, yeni dönemde Cumhur İttifakı ile devletin ve hükümetin gücünü yanına alan bir Salihli artık bizimle daha da güçlüdür” dedi.
Salihli’de yayın yapan yerel gazete temsilcileriyle Bizim Ev Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen Belediye Başkanı Zeki Kayda, hizmette 7 yılını değerlendirdi. 2014 yılında ‘Bismillah’ diyerek göreve başladığını anlatan Başkan Kayda, ilk 5 yılda Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Salihli’ye milyonlarca liralık yatırım yaparak büyük projelere imza attıklarını söyledi.
Dur-geç köprülerini yenileyerek hizmete başladıklarını açıklayan Başkan Kayda, “Gençlerimiz için Atatürk Spor Salonu ve Yüzme Havuzu, esnaflarımız için Modern Pazaryeri ve Bedesten Çarşısı ile yeraltı otoparkı, çocuklarımız için Masal Ormanı Parkı, avcılar ve atıcılar için Uluslararası Trap Skeet Atış Poligonu, vatandaşlarımız için Prestij Caddeleri, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte binası, Salihli’nin kanayan yarası olan sel çilesini çözmek için Yağmur Suyu Alt Yapı Hattı ile ölüm yolu denilen Otogar ve Dörtyol Kavşaklarına Bülent Ecevit Köprülü Kavşak projesini ilçemize kazandırdık” dedi.
“Salihli’yi Doğalgaz İle Buluşturduk”
2016 yılında başlattığı çalışmalar sonucunda Salihli’yi doğalgaz ile buluşturduklarını belirten Başkan Kayda, 22 bin 500 konuta doğalgaz hattı çekildiğini ve ilçede 7 bin 500 abonenin doğalgaz kullandığını söyledi. Doğalgazın gelmesiyle Salihli’nin geleceğine büyük bir yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kayda, “Doğalgazın gelmesiyle şehrimiz temiz enerjiye kavuştu. Doğalgazın ilçemize gelmesinde desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beye, Sayın Bakanlarımıza ve Manisa Milletvekillerimize teşekkürlerimi sunarım” dedi.
“Hizmet Gitmeyen Hiçbir Mahallemiz Kalmayacak”
Büyükşehir yasasıyla Salihli Belediyesi’nin 102 mahalleye hizmet verdiğini ve kırsal mahallelere ilk 5 yıllık dönemde 1 milyon 300 bin metrekare parke taş döşediklerini anlatan Başkan Kayda, bunun maliyetinin ise 30 milyon lira olduğunu söyledi. Taş döşenmedik yol bırakmayacaklarını belirten Başkan Kayda “Şimdi 5 milyon liralık maliyetle belediyemize taş ve asfalt makinası kazandıracağız. Alacağımız taş ve asfalt makinası ile hizmetlerimiz daha da hızlanacak” dedi.
“OSB Salihli’nin Kurtuluşu Olacak”
Salihli OSB´nin yeni kurulan fabrikalarla birlikte Ege Bölgesi´nin parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çeken Başkan Kayda, “Salihli OSB, başlattığımız çalışmalarla birlikte iş insanlarımızdan büyük talep alıyor. Sektöründe öncü büyük firmalar üretim merkezi olarak Salihli OSB’yi tercih ediyor. OSB’ye hiç yakışmayan derme çatma bir idare binası vardı. OSB’mize ve iş insanlarımıza yakışan bir hizmet binası için hemen çalışmalara başladık ve yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alanı, modern imkanlara ve teknolojiye sahip yeni idare binamızı iş insanlarımızın ve firmalarımızın hizmetine sunduk” dedi.
2. Etapta yeni kurulan fabrikaların üretime başlamasıyla birlikte Salihli’de işsizliğe çözüm bulduklarını vurgulayan Başkan Kayda, “Salihli Organize Sanayi Bölgemizde üretim gerçekleştirerek ilçemiz başta olmak üzere ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlayan tüm iş insanlarımıza, Salihli OSB’mize kattıkları ekonomik değerlerden dolayı teşekkür ederim. Şehir merkezinden sonra Salihli Organize Sanayi Bölgemizde de doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlandı. Doğalgaz ile birlikte yatırımcılardan büyük talep gören OSB’de sanayileşmenin önünü açtık. Yatırımcıların yoğun ilgisi sonucunda 2. etapta fabrikalar yükselmeye başladı. Salihli OSB’de yeni fabrikaların üretime başlamasıyla birlikte 1.ve 2.etapta toplam 10 bin insanımıza iş kapısı açtık. Şimdiden gelişen ve büyüyen OSB’de 3. etap çalışmalarına başladık” diye konuştu.
“Yeni Dönem Projelerimiz”
Salihli’nin yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler veren Başkan Kayda, Kent Meydanı Düzenleme, Kurtuluş Pazaryeri, Gümüşçayı Köprüsü, Türk Dünyası parkı ve Masal Ormanı Parkı 2. Etap projelerini hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Kayda, yeni dönemde Cumhur İttifakı ile Ramiz Turan Stadının Durasıllı Mahallesine taşınarak yerine açık alan spor komplekslerinin yapılacağını, tren yolu hattının da şehir dışına taşınması projesine işlerlik kazandıracaklarını kaydetti.
“Jeopark İle Salihli’yi Dünya Turizmine Tanıtacağız”
Türkiye’nin ilk ve tek Jeopark Belediyeler Birliği’ni Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ve Kula Belediyeleri işbirliğinde kurduklarını belirten Başkan Kayda, UNESCO’dan Global Jeopark unvanı alan Kula-Salihli Jeoparkı sayesinde bölgeyi dünya turizmine tanıtmak için çalıştıklarını söyledi.
Başkan Kayda’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İstiklal Gazetesinden Yazı İşleri Müdürü Gündüz Aydın, yazar A. Semih Ataoğlu ve muhabir Mustafa Toga, Sektör Gazetesinden Temsilci Cemal Güzelyurt ile muhabirler Behzat Akcan ve Emre Saçlı, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Taylan katıldı.


Haber Tarihi: 01.04.2021

HaberlerSalihli Zabıtası Halkın Sağlığı İle Oynayanlara Göz Açtırmıyor

...

Başkan Kayda, “Ramazan Ayı Sağlık, Huzur, Bolluk Ve Bereket Getirsin.”

...

Salihli Belediyesi Camileri Ramazan’a Hazırlıyor

...

Salihli Belediyesi Mesir Kupasına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Mahalleleri Gezip Sorunları Yerinde Tespit Ediyor

...

Muhtarlar Derneği Yönetiminden Başkan Kayda’ya Ziyaret

...

Başkan Kayda, Belediye Şirket İşçilerinin Maaş Ödemesi İçin Protokol İmzaladı

...

Başkan Kayda, “Salihli’mize Şeffaf Belediyecilik Anlayışı İle Hizmet Ediyoruz”

...

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”

...

Salihli Belediye Meclisi, Salı Günü Toplanıyor

...

Salihli’de Başbuğ Alparslan Türkeş Anıldı

...

Başkan Kayda, “Her Can Bizim İçin Değerlidir”

...

“Başbuğ Alparslan Türkeş Gönüllerimizde Yaşıyor”

...

Başkan Kayda Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

...

Salihli Belediyesi Personeline Hizmet İçi Eğitim Verdi

...