» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Emniyet mensuplarının, kuruluş yıl dönümünü ve bu anlamlı haftasını kutlayan Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, gurur kaynağımızdır” dedi. Başkan Kayda, mesajın devamında;
“10 Nisan 1845´te kurulan Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın can ve mal güvenliği, huzur ve güven ortamını sağlamak için büyük bir özveriyle gece gündüz yılmadan 176 yıldır görevi başındadır.
Kuruluşundan bugüne kadar ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü Kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Emniyet Teşkilatımız; Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlama noktasında her türlü zorlu şartlar altında kutsal görevlerini layıkıyla yerine getirmektedir.
Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde de Polis Teşkilatı´mız, bizlerin sağlığını korumak için sokaklarda mesai gözetmeden her türlü risk ve tehditle karşı karşıya kalarak büyük bir özveriyle görev yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.
Devletimizin bekası, huzur ve güvenliğimizin sağlanması için bu kutsal görevi ifa eden başta Salihli Emniyet Müdürlüğü ile tüm Polis Teşkilatı mensuplarımızın 176. kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı kutluyorum.
Vatanımızın ve vatandaşlarımızın birliği, dirliği, huzuru ve güvenliği için şehit olan tüm kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Emekli olan ve halen görev yapan tüm polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.


Haber Tarihi: 07.04.2021

HaberlerSalihli Zabıtası Halkın Sağlığı İle Oynayanlara Göz Açtırmıyor

...

Başkan Kayda, “Ramazan Ayı Sağlık, Huzur, Bolluk Ve Bereket Getirsin.”

...

Salihli Belediyesi Camileri Ramazan’a Hazırlıyor

...

Salihli Belediyesi Mesir Kupasına Ev Sahipliği Yaptı

...

Başkan Kayda, Mahalleleri Gezip Sorunları Yerinde Tespit Ediyor

...

Muhtarlar Derneği Yönetiminden Başkan Kayda’ya Ziyaret

...

Başkan Kayda, Belediye Şirket İşçilerinin Maaş Ödemesi İçin Protokol İmzaladı

...

Başkan Kayda, “Salihli’mize Şeffaf Belediyecilik Anlayışı İle Hizmet Ediyoruz”

...

Başkan Kayda, “Türk Polis Teşkilatı, Gurur Kaynağımızdır.”

...

Salihli Belediye Meclisi, Salı Günü Toplanıyor

...

Salihli’de Başbuğ Alparslan Türkeş Anıldı

...

Başkan Kayda, “Her Can Bizim İçin Değerlidir”

...

“Başbuğ Alparslan Türkeş Gönüllerimizde Yaşıyor”

...

Başkan Kayda Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

...

Salihli Belediyesi Personeline Hizmet İçi Eğitim Verdi

...