» Güncel  » Haberler

  

Kent Müzesi Gençlik Kampı Öğrencilerini Ağırladı
 
Salihli Belediyesi tarafından 2015 yılında aslına uygun olarak restore edilen ve bugüne kadar binlerce kişinin ziyaret ettiği Kent Müzesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kırkağaç’ta düzenlediği ‘Bir Kardeşlik İklimi Gençlik Kampları’na katılan öğrencileri ağırladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlik kamplarından biri olan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehzadeler Kırkağaç Gençlik ve İzcilik Doğa Kampı öğrencileri, Manisa ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini tanımak ve yerinde görmek amacıyla Salihli’yi ziyaret etti. Samsun, Sinop, Hatay, Şanlıurfa, Denizli, Burdur, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Aksaray, Niğde ve Nevşehir’den gelerek kampa katılan 130 öğrenci, gençlik liderleriyle birlikte Salihli Belediyesi Kent Müzesi ve Sart Mahallesini gezdi.
Gençlik kampı öğrencilerini Kent Müzesi’nde karşılayan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ekrem Aysu, müze gezisinde gençlere eşlik ederek bilgiler verdi. Salihli’nin kültür, sağlık ve doğa turizmi açısından birçok güzelliğe sahip olduğunu belirten Aysu, “Salihli Belediyesi olarak ilçemizin tüm güzelliklerini tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Belediyemize ait Kent Müzesi de aslına uygun bir şekilde restore edilerek gelen ziyaretçilere bu yörede yaşanan kültürü tanıtıyor. Geçmişin günümüze taşındığı Kent Müzesinde, sizleri ağırlamak bizleri de çok mutlu etti. Belediye Başkanımızın sizlere selamı var, Salihli’mize hoş geldiniz” dedi.
Kent Müzesinde sergilenen eserleri ve geçmişi yansıtan objeleri çok beğendiklerini dile getiren öğrenciler, hayranlıkla gezdikleri müzede bol bol hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaretten dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkürlerini iletti.


Haber Tarihi: 12.07.2021

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Törenine Katıldı

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Başkan Kayda Asfalt Çalışmalarını İnceledi

...

Salihli’de Kurtuluş Festivali Emre Kaya İle Final Yaptı

...

Başkan Kayda, Festivale Destek Olan Sponsorlara Plaket Verdi

...

Salihlili Gençler Kolpa İle Coştu

...

Salihli Belediyesi Şehit Doğan Sakarya’nın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Kurtuluş Coşkusu Ece Mumay İle Devam Etti

...

Kaymakam Sağlam Zabıta Haftasını Kutladı

...

Ece Seçkin Salihlililerin Kurtuluş Coşkusuna Ortak Oldu

...

Salihli 2. Kuru Üzüm Şenliği Ve Tarım Festivali Etkinlikleri Başladı

...