» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”
 

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 15 Temmuz’da Demokrasiye inananların, devletin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanların kazandığını ifade eden Başkan Kayda, devletin ve milletin bekasını her şeyin üstünde tutarak vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.

Başkan Kayda, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk milletinin sarsılmaz iradesinin, vatanseverliğinin, demokrasiye ve milli iradeye bağlılığının perçinlendiği bu karanlık gecede, fetöcü alçaklara ve vatan hainlerine ‘Ezan dinmez, bayrak inmez, şehit ölmez’ diyerek tankların, uçakların, mermilerin önüne gövdesini siper eden aziz milletimiz bir destan yazmıştır. Bu destan, tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır.

Tarihin hiçbir döneminde esareti ve ihaneti asla kabul etmeyen devlet geleneğimizle, vatan topraklarımıza göz koyanlara karşı, 15 Temmuz gecesi de tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi hainlere karşı var olma mücadelesi verilmiş ve büyük bir kahramanlık gösterilmiştir.

Milletimiz; 15 Temmuz gecesi damarlarında taşıdığı asil kanın gereği ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen vatan sevdalıları sayesinde uçurumun kenarından dönmüş; geleceğimize, birliğimize, al bayrağımıza kasteden bölücü ve yıkıcı şer odaklarının karşısında dimdik ayakta kalmıştır. Uğruna can verdiğimiz Türk milletimiz, son Türk devletimiz, bayrak yere inmesin diyenlerin şahadetleriyle var olmaya devam edecektir. Türkiye’mizin yoluna baş koyanlar, ırmağının akışına sevdalananlar, şehitlerimizin örtüsüne can verenler olduğu müddetçe varlığımız ilelebet sürecektir.

15 Temmuz’da Demokrasiye inananlar, devletin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanlar kazanmıştır. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Zaferi aziz milletimize kutlu olsun. Bu vesileyle o karanlık gecede şehadete eren 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz şehitleriyle birlikte; bu necip millet için, bu bayrak için, bu devlet için asırlar öncesinden günümüze can veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”Haber Tarihi: 14.07.2021

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Törenine Katıldı

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Başkan Kayda Asfalt Çalışmalarını İnceledi

...

Salihli’de Kurtuluş Festivali Emre Kaya İle Final Yaptı

...

Başkan Kayda, Festivale Destek Olan Sponsorlara Plaket Verdi

...

Salihlili Gençler Kolpa İle Coştu

...

Salihli Belediyesi Şehit Doğan Sakarya’nın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Kurtuluş Coşkusu Ece Mumay İle Devam Etti

...

Kaymakam Sağlam Zabıta Haftasını Kutladı

...

Ece Seçkin Salihlililerin Kurtuluş Coşkusuna Ortak Oldu

...

Salihli 2. Kuru Üzüm Şenliği Ve Tarım Festivali Etkinlikleri Başladı

...