» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
 
Salihli’de hain fetö darbe girişiminin 5. yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitleri anıldı. Salihli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri, Salihli Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs önlemleri alınarak sosyal mesafeye uygun bir şekilde hazırlanan Demokrasi ve Milli Birlik Meydanında gerçekleştirildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında açılan 15 Temmuz resim sergisi, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından gezildi. Anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunduğu anma programında, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek tüm şehitlerimiz için dua etti.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında konuşan Belediye Başkanı Zeki Kayda, birlik ve beraberliğimize kasteden düşmanlara karşı Türk milletinin 15 Temmuz’da büyük bir mücadele örneği verdiğini vurguladı. Türkiye düşmanlarının gerçek yüzünün 15 Temmuz’da apaçık görüldüğüne dikkat çeken Başkan Kayda, “Devletimizin içine sızan bu hainlerin amacı ülkemizi bölmekti. Bunların arkasında pkk ile kol kola gezen fetöcüler ve dış güçler vardı. Geçmiş tarihimizde bu tür düşmanlar ve içimizdeki hainlere gereken cevabı milletçe verdik. Milli birlik ve beraberliğimiz için 15 Temmuz çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin işaret ettiği, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin ortaya koyduğu ‘Önce ülkem sonra ben’ anlayışı bizler için büyük önem taşır. Salihli olarak bizler hep uyanık kaldık. Bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe bizi hiçbir güç yıkamayacaktır. Bu duygularla, 15 Temmuz şehitlerimiz ile birlikte; bu necip millet için, bu bayrak için, bu devlet için asırlar öncesinden günümüze can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Ruhları şad olsun. Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.
Anma programı, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayları konu alan video gösterimi ve şehitlerimiz için okunan sala ile sona erdi. Etkinliğe katılanlara, Salihli Belediyesi tarafından içecek ve su ikramı yapıldı. 15 Temmuz anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Salihli Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk, Şehit Aileleri Derneği, Gaziler, muhtarlar, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 16.07.2021

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Törenine Katıldı

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Başkan Kayda Asfalt Çalışmalarını İnceledi

...

Salihli’de Kurtuluş Festivali Emre Kaya İle Final Yaptı

...

Başkan Kayda, Festivale Destek Olan Sponsorlara Plaket Verdi

...

Salihlili Gençler Kolpa İle Coştu

...

Salihli Belediyesi Şehit Doğan Sakarya’nın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Kurtuluş Coşkusu Ece Mumay İle Devam Etti

...

Kaymakam Sağlam Zabıta Haftasını Kutladı

...

Ece Seçkin Salihlililerin Kurtuluş Coşkusuna Ortak Oldu

...

Salihli 2. Kuru Üzüm Şenliği Ve Tarım Festivali Etkinlikleri Başladı

...