» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Salihli’mizin Kurtuluş Günü Kutlu Olsun”
 
Salihli´nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Bu topraklarda yazılan kahramanlık destanını unutturmamak, gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Bugün Salihli´mizin bayramıdır, kurtuluş günümüz kutlu olsun” dedi.
Başkan Kayda, mesajında şunları kaydetti;
“Güzel Salihli’miz Kurtuluş Savaşı’nı verdiğimiz yıllarda büyük acılar çekmiş; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında nice kahramanlıklara sahne olmuş ve her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanıyla sulanmış gazi şehrimizdir.
Yaklaşık iki yıl süren karanlık günlerden 5 Eylül 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluşa eren Salihli’miz, vatan uğrunda ölenlerin var olduğu, bayrak inmesin, ezan dinmesin diyenlerin var olduğu kahramanlar diyarıdır.
Bu topraklarda doğup büyüyen, bu topraklarda yaşayan, bu topraklarda ekmeğini kazanan herkes için Salihli vazgeçilmezdir. Köylüsünden kentlisine, işçisinden memuruna, esnafından sanayicisine kadar bütün herkesin geçmişi Salihli’dir. Geleceği de Salihli olacaktır.
Aradan geçen 99 yılda, milli mücadele ruhu Salihli’mizde hiç eksilmemiştir. Sayısız şedidimizin yattığı bu topraklarda, şan ve şerefle dolu geçmişimizden aldığımız ilhamla var gücümüzle çalışarak güzel şehrimizi, her alanda çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma hedefinden taviz vermeden Cumhuriyet’imizin 100. yılına hazırlıyoruz.
Bütün hemşehrilerimin 5 Eylül Kurtuluş Gününü büyük bir gururla kutluyor, bizlere bu sevinci yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Kurtuluş günün kutlu olsun Salihli’m.”


Haber Tarihi: 06.09.2021

HaberlerBaşkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Törenine Katıldı

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Başkan Kayda Asfalt Çalışmalarını İnceledi

...

Salihli’de Kurtuluş Festivali Emre Kaya İle Final Yaptı

...

Başkan Kayda, Festivale Destek Olan Sponsorlara Plaket Verdi

...

Salihlili Gençler Kolpa İle Coştu

...

Salihli Belediyesi Şehit Doğan Sakarya’nın İsmini Parkta Yaşatacak

...

Kurtuluş Coşkusu Ece Mumay İle Devam Etti

...

Kaymakam Sağlam Zabıta Haftasını Kutladı

...

Ece Seçkin Salihlililerin Kurtuluş Coşkusuna Ortak Oldu

...

Salihli 2. Kuru Üzüm Şenliği Ve Tarım Festivali Etkinlikleri Başladı

...