» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması
 
Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte ilçemizdeki Avar, Şüheda Caddeleri ile yol genişliği 18 metrenin üzerinde olan caddeler Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluğuna girmiş olup, bu caddelerdeki alt ve üst yapı işleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmüştür.
Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluk alanında bulunan caddeler Belediyemizin talebi ve Büyükşehir Belediye Meclisinin 2021/432 sayılı oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda Salihli Belediyesine bırakılmıştır.
Bu süreçte Salihli Belediyesinin özellikle doğalgaz alt yapı çalışmalarına kazı izni vermediği yolunda kamuoyunda gerçek dışı ve yanıltıcı bilgiler dolaşmakta olup konuyla ilgili açıklama yapılması gereği ortaya çıkmıştır.
Salihli Belediyesi, hemşehrilerinin daha güzel, sağlıklı, mutlu bir şehirde yaşaması ile ilgili her türlü çalışmayı yapmaktadır. İlçemize doğalgazın gelmesi ile ilgili çalışmalarımız ortadadır.
Hal böyle iken Belediyemizin doğalgaz kazılarına izin vermemesi, doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasını geciktirmesi asla söz konusu değildir. Doğalgaz bağlantıları ve dolaysıyla kazı çalışmaları, ilgili dağıtım şirketinin yatırım planlaması dahilinde, başvuru önceliğine göre yapılmaktadır. İlgili doğalgaz şirketinin ilçemizle birlikte Alaşehir ve Kula’da altyapı çalışmaları eş zamanlı olarak devam etmekte olup, pandemi kararları gereği ihale aşamalarında beklenmedik gecikmeler olmuştur.
Konuyla ilgili olarak Avar Caddesinde doğalgaz alt yapı çalışmalarına izin verilmediği yönünde çıkan söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır. Bugüne kadar Belediyemize dağıtım şirketi tarafından Avar Caddesinde yapılacak kazı çalışmalarına yönelik müracaat gelmemiştir. Bu çalışmaların hızlı bir şekilde yapılabilmesi, bölgenin doğalgaz yatırım planına alınabilmesi için ön başvuruların öncelikle doğalgaz dağıtım şirketine yapılması gerekmektedir.
Halkımıza saygı ile duyurulur.


Haber Tarihi: 17.09.2021

HaberlerBaşkan Kayda, “Muhtarlarımız, Demokrasinin Temel Taşıdır.”

...

Salihli MHP Kadın Kolları Yönetiminden Birlik Ve Beraberlik Toplantısı

...

“Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Belediye Ekipleri Kemerdamları Mahallesine Parke Taşı Döşüyor

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, “2022 Performans Programı Hayırlı Olsun”

...

Başkan Kayda, “Kırveli Pazaryeri Hayırlı Olsun”

...

Sanko ve Belediye’den ‘Patili Dostlara’ Beslenme İstasyonları

...

Başkan Kayda, “ Can Dostlar Bize Emanet”

...

Salihli’de Diyanet Gençlik Merkezi ve Okuma Salonu Açıldı

...

Salihli’de Can Dostlar İçin “Haybulans” Hizmete Başladı

...

Başkan Kayda, “Köseali Mahallemize Hayırlı Olsun”

...

Başkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...