» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”
 
Kemer Mahallesinde bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Geleneksel Kemer Keşkek Festivali’ yüzlerce vatandaşın katılımı, mehter takımı ve halk oyunları gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu. Kemer Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, vatandaşları selamlayarak Geleneksel Kemer Keşkek Festivalinin hayırlı olmasını diledi.
Kemer Mahallesi Muhtarı İrfan Çiğdem ve Tertip Komitesi tarafından karşılanan Başkan Kayda, kazanda sembolik olarak keşkek döverek geleneği yaşattı. Tertip Komitesi adına açılış konuşmasını yapan Şeref Ertürk, Kemer Mahallesi dışında yaşayan köylülerin bir araya getirilmesi amacıyla yapılan etkinliğe destek olan Başkan Zeki Kayda ve Salihli Belediyesi ile tüm katılımcılara teşekkür etti.
Salihli Belediyesi’nin geleneksel ve kültürel etkinliklere her zaman destek olduğunu ifade eden Başkan Zeki Kayda, bu yıl 4.’sü düzenlenen Keşkek Festivalinin hayırlı olması dileğinde bulundu. 500 yıllık tarihe sahip olan Kemer Mahallesine bütün belediye hizmetleri götürdüklerini belirten Başkan Kayda, “Geleneklerimizi ve kültürümüzü yaşatan bu tür etkinlikler çok önemlidir. Keşkek bizim geleneğimizde önemli bir yere sahip. Gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarmak için belediye olarak bu tür kültürel etkinliklere destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tertip komitesini ve katkı sunanları kutluyorum. Gününüz ve hayrınız mübarek olsun, Allah kabul etsin” dedi.
Festival, Salihli Halk Oyunları Derneğinin (SAHOYDER) halk oyunları ve zeybek gösterisi ile sona erdi.
Etkinliğe, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 21.09.2021

HaberlerBaşkan Kayda, “Muhtarlarımız, Demokrasinin Temel Taşıdır.”

...

Salihli MHP Kadın Kolları Yönetiminden Birlik Ve Beraberlik Toplantısı

...

“Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Belediye Ekipleri Kemerdamları Mahallesine Parke Taşı Döşüyor

...

Salihli Belediyesi’nden Doğalgaz Açıklaması

...

Başkan Kayda, “2022 Performans Programı Hayırlı Olsun”

...

Başkan Kayda, “Kırveli Pazaryeri Hayırlı Olsun”

...

Sanko ve Belediye’den ‘Patili Dostlara’ Beslenme İstasyonları

...

Başkan Kayda, “ Can Dostlar Bize Emanet”

...

Salihli’de Diyanet Gençlik Merkezi ve Okuma Salonu Açıldı

...

Salihli’de Can Dostlar İçin “Haybulans” Hizmete Başladı

...

Başkan Kayda, “Köseali Mahallemize Hayırlı Olsun”

...

Başkan Kayda, MHP Salihli Teşkilatı İle İstişare Toplantısı Yaptı

...

Başkan Kayda, “Geleneksel Kemer Keşkek Festivali Hayırlı Olsun”

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

...