» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, Caferbey Mahallesi’ne Yapılacak Katı Atık Transfer İstasyonu Hakkında Bilgi Verdi
 
Salihli Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak Kasım ayı toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, Salihli’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Zeki Kayda, toplantı öncesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Caferbey Mahallesi’ne yapılacak olan Katı Atık Transfer İstasyonu hakkında meclis üyelerine video sunum eşliğinde bilgi verdi. Caferbey Mahallesi’ne yapılacak tesiste çöp biriktirme, arıtma ve toplanma olmayacağını vurgulayan Başkan Kayda, “Değerli hemşehrilerim ve meclis üyelerim, Caferbey Mahallemize, Manisa Büyükşehir Belediyemizin yapacağı Katı Atık Transfer İstasyonu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Caferbey Mahallesi 3800 ada 6 parselde bulunan ve Maliye Hazinesine ait arazi, 11 Haziran 2020 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyemize devredilmiştir. Gaffar Okkan Mahallemizde bulunan ve 50 yıldan fazla vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan bölge, artık tamamen dolmuştur. Çevreye yaydığı kötü kokular ve görüntü kirliliğinden dolayı hepimiz mağduriyet yaşıyoruz. İlçe merkezi ve mahallelerden toplanan günlük 250 ton çöp bu alana dökülüyor.
Büyükşehir tarafından Caferbey Mahallemize yapılacak olan Katı Atık Transfer İstasyonunda kesinlikle çöp arıtma, biriktirme ve toplama olmayacak. Büyükşehir Belediyesinin Turgutlu’ya yaptığı tesisin bire bir aynısı olacak. Katı Atık Transfer İstasyonuna gelen çöpler, biriktirilmeden Büyükşehir’e ait tırlara yüklenerek Manisa’daki Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesislerine götürülecek. Bundan dolayı, Caferbey Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimiz hiçbir şekilde mağdur olmayacaklar. Tüm hemşehrilerime, selam ve saygılar sunarım” diye konuştu.
5 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 2022-2027 yılları arası 5 Yıllık İmar ve Kamulaştırma Programı talebi ile Kurşunlu Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği talepleri oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıllığına Salihli Belediyesi’ne tahsis edilen Çarşamba Pazaryerinde bulunan üstü açık tezgahların kapatılması için Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi talebi ise oy birliği ile kabul edildi.
Meclisten Duru Bebek Çağrısı
Salihli Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısında ortak bir açıklama yaparak, Hatice ve Mehmet Ali Sağlık çiftinin SMA Tip-1 teşhisi konulan kızları Duru Bebek için başlatılan yardım kampanyasına, duyarlı tüm vatandaşları destek olmaya davet etti.


Haber Tarihi: 03.11.2021

HaberlerSalihli’nin Sultanları 5’te 5 Yaptı

...

Salihli Belediyespor Torbalı’dan 1 Puanla Dönüyor

...

Başkan Kayda, Salihli’nin Sultanlarını Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Minik Yeteneklerden ‘Öğretmenler Günü’ne Özel Piyano Dinletisi

...

Salihli’nin Sultanları Rota’ya Set Vermedi

...

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “Yeni Araçlarla Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürecek”

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Genç Sultanlar 3’te 3 Yaptı

...

Pazaryeri Esnafları Ata’ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”

...