» Güncel  » Haberler

  

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.
Başkan Kayda, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış olan, Milli Mücadelemizin büyük önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı ve rahmetle anıyorum. 
Kutlu vatan topraklarında bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi; hiç şüphesiz Atatürk’ün azmi, kararlılığı ve milletine olan inancı sayesinde ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmıştır. Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri ve binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerlerimizi çiğneme cüreti gösterenleri ‘geldikleri gibi’ gönderen bir iradeye çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız. O’nun eserleri sonsuza kadar yaşatılacaktır ve Türk milletinin kalbindeki Mustafa Kemal sevgisi asla bitmeyecektir.
Bugün de çeşitli yollarla ülkemize savaş açan emperyalizmin tarih sahnesinden silmek istediği aziz milletimiz, kurtuluş mücadelemizi bir kez daha emsalsiz bir zaferle sonuçlandırmıştır. Bizler de İstiklâl Savaşımıza can veren aynı ruhla, Salihli’mizi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyor, gelecek nesillere de aynı bilinci ve ruhu kazandırıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”


Haber Tarihi: 09.11.2021

HaberlerSalihli’nin Sultanları 5’te 5 Yaptı

...

Salihli Belediyespor Torbalı’dan 1 Puanla Dönüyor

...

Başkan Kayda, Salihli’nin Sultanlarını Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Minik Yeteneklerden ‘Öğretmenler Günü’ne Özel Piyano Dinletisi

...

Salihli’nin Sultanları Rota’ya Set Vermedi

...

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “Yeni Araçlarla Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürecek”

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Genç Sultanlar 3’te 3 Yaptı

...

Pazaryeri Esnafları Ata’ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”

...