» Güncel  » Haberler

  

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı
 
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Salihli´de düzenlenen törenle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, ilk olarak Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenklerinin sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, bayraklar yarıya indi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni tamamlandı.
Çelenk sunma törenine, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin başkanları, esnaf ve oda başkanları, Muharip Gaziler, Şehit Aileleri Dernek temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yılı nedeniyle düzenlenen ikinci anma etkinliği, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. Salihli Türkbirliği Anadolu Lisesi’nin hazırladığı anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkbirliği Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni İsmail Görgülü yaptı. İlçedeki okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Sağlam, Belediye Başkanı Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Balık tarafından ödül verildi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, Salihli Türkbirliği Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Mustafa Kemal Sesleniyor” isimli oratoryo ile sona erdi.
Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda düzenlenen anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin başkanları, esnaf ve oda başkanları, Muharip Gaziler, Şehit Aileleri Dernek temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 11.11.2021

HaberlerSalihli’nin Sultanları 5’te 5 Yaptı

...

Salihli Belediyespor Torbalı’dan 1 Puanla Dönüyor

...

Başkan Kayda, Salihli’nin Sultanlarını Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Minik Yeteneklerden ‘Öğretmenler Günü’ne Özel Piyano Dinletisi

...

Salihli’nin Sultanları Rota’ya Set Vermedi

...

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “Yeni Araçlarla Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürecek”

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Genç Sultanlar 3’te 3 Yaptı

...

Pazaryeri Esnafları Ata’ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”

...