» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı
 
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü dolayısıyla Salihli Belediyesinde anma programı düzenlendi. Belediye hizmet binası önünde toplanan personel, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak hep birlikte İstiklal Marşını söyledi.
Anma programında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Değerli mesai arkadaşlarım, Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Cumhuriyetimizin kurucusu Mutafa Kemal Atatürk’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz vardır. Atatürk´ün büyüklüğü her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesli düşmanların bu heveslerini kursaklarında bırakan büyük devlet ve siyaset adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle, şükranla ve minnetle bir kez daha anıyoruz. “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü benimseyerek var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sebeple onun fikirlerine sarılmak ve işaret ettiği yolda ilerlemek, bizi başarıya ulaştıracak değerli bir ilham kaynağıdır. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz” dedi.
Öte yandan, Belediyeye ait şantiye ve tesislerde çalışan personeller de Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak hep birlikte İstiklal Marşını söyledi.


Haber Tarihi: 11.11.2021

HaberlerSalihli’nin Sultanları 5’te 5 Yaptı

...

Salihli Belediyespor Torbalı’dan 1 Puanla Dönüyor

...

Başkan Kayda, Salihli’nin Sultanlarını Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Minik Yeteneklerden ‘Öğretmenler Günü’ne Özel Piyano Dinletisi

...

Salihli’nin Sultanları Rota’ya Set Vermedi

...

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “Yeni Araçlarla Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürecek”

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Genç Sultanlar 3’te 3 Yaptı

...

Pazaryeri Esnafları Ata’ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”

...