» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı
 
Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, törenle kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törene, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Salihli Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı ile devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, “Öğretmenlik mesleği sabır, emek ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini özveriyle icra eden tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Törende, adaylık eğitimini tamamlayan öğretmenler yemin ederken, emekliye ayrılan öğretmenlere de, Kaymakam Sağlam, Belediye Başkanı Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Balık tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlediği ‘Öğretmen’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Sağlam, Belediye Başkanı Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Balık tarafından ödülleri dağıtıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Salihli Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Benim adım öğretmen’ temalı oratoryo ile sona erdi.
Programa, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Haber Tarihi: 25.11.2021

HaberlerSalihli’nin Sultanları 5’te 5 Yaptı

...

Salihli Belediyespor Torbalı’dan 1 Puanla Dönüyor

...

Başkan Kayda, Salihli’nin Sultanlarını Ağırladı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Minik Yeteneklerden ‘Öğretmenler Günü’ne Özel Piyano Dinletisi

...

Salihli’nin Sultanları Rota’ya Set Vermedi

...

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli İle Salihli’nin Projelerini Görüştü

...

Başkan Kayda, “Yeni Araçlarla Hizmetlerimiz Kesintisiz Sürecek”

...

Salihli Belediyespor’un Milli Judocusu Hilal Öztürk Avrupa 3. Oldu

...

Genç Sultanlar 3’te 3 Yaptı

...

Pazaryeri Esnafları Ata’ya Saygı Duruşunda Bulundu

...

Salihli Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Asla Bitmez”

...