» Güncel  » Haberler

  

Salihli'de Üreten Kadınlar Kurutma Tesisine Kavuşuyor
 
Salihli Belediyesi’nin ortak olduğu S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Tarım ve Orman Bakanlığından hibe destek projesi kapsamında alınan kurutma tesisine kavuşuyor.
Salihli Belediyesi, S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü işbirliğinde Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen ´Üreten Kadınlar, Rengarenk Sofralar´ projesi kapsamında Salihli Belediyesinin de ortak olduğu kadın kooperatifine kazandırılan kurutma tesisinin montaj çalışmalarında sona gelindi. Günlük 1,5 ton yaş sebze ve meyve kurutma kapasitesine sahip olan tesisin tüm makine teçhizatlarının kurulumu yapıldı. Domates, portakal, mandalina, cennet hurması, elma, armut ve muz gibi ürünler modern tesiste yıkama, ayıklama, kurutma, soğutma, dilimleme ve kabuk soyma işlemlerinden sonra iç ve dış pazarlarda satılarak ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.
Salihli Belediyesi’ne ait atıl durumdaki şişeleme fabrikasının Belediye Meclisi kararıyla kurutma tesisi yapılması için S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine tahsis edildiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Belediyemiz ve kooperatif işbirliğinde yaş sebze ve meyve kurutmak için hazırladığımız projemiz Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından onaylanarak kurutma makinesi almaya hak kazandı. Belediyemize ait atıl durumdaki Şişeleme Fabrikasını Meclis kararıyla kooperatife tahsis ederek bu tesisi üreten kadınlarımızın hizmetine verdik. Belediye ekiplerimiz, başlattığı çalışmalarla tesisi baştan aşağı yeniledi. Proje ile bizzat ilgilenen Belediye Başkanımıza, projeyi yazan Kadın Kooperatifimiz ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze teşekkür ederim. İlçemize ve üreten kadın kooperatifimize
hayırlı olsun
 
” diye konuştu.
Tesiste gerçekleşen inceleme ziyaretine, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürleri Gökmen Kaya ve Hilmi Yoldaş, S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile kooperatif üyeleri katıldı.


Haber Tarihi: 03.01.2022

HaberlerBelediye Ekipleri Kardan Kapanan Yoları Ulaşıma Açtı

...

Salihli Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında Minik Öğrencileri Unutmadı

...

Başkan Kayda’dan 100. Yıl Açıklaması

...

Başkan Kayda, “Kültür ve Sanata Desteğimiz Artarak Devam Ediyor”

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı

...

Salihli'nin Genç Sultanları Manisa Şampiyonu Oldu

...

Salihli Belediye Meclisinden Duru Bebeğe Yardım Çağrısı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediyesi Evde Temizlik Hizmeti İle Yüz Güldürüyor

...

Başkan Kayda Hemşehrilerinin Yeni Yılını Kutladı

...

Başkan Kayda, “Mutlu Yıllar Salihli’m”

...

Salihli'de Bin 364 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli'de Üreten Kadınlar Kurutma Tesisine Kavuşuyor

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Fiyat Denetimi Yaptı

...