» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı
 
Salihli Belediyesi, şarkıları ve bir döneme damgasını vurmuş olan “Adam Olacak Çocuk” yarışma programı ile 7´den 77´ye herkesin gönlünde taht kuran, Türk pop müziğinin en önemli isimleri arasında yer alan ünlü sanatçı Barış Manço’yu anmak için özel bir konser programı düzenledi.
Yediden yetmişe herkesin şarkılarını severek dinlediği devlet sanatçısı “Barış Manço” Salihlili ‘Adam Olacak Çocuklar’ın söylediği unutulmayan Barış Manço şarkılarıyla anıldı. Konserin açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Gelenekten geleceğe köprü kuran, modern zamanların ozanı, Anadolu pop müziğinin önde gelen ismi, besteci, söz yazarı, TV programcısı devlet sanatçımız Barış Manço´yu özlemle anıyoruz. Birçok nesil onun şarkılarıyla, televizyon programıyla büyüdü. Geleceğimizin teminatı olan ‘Adam olacak çocuklarımız’ tarafından hazırlanan Barış Manço konserimize hoş geldiniz. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’nın sizlere selam ve sevgilerini iletiyorum. Bu yıl güzel Salihli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlayacağız. Güzel şehrimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında ilk etkinliğimizi sevgili çocuklarımızın hazırladığı Barış Manço konseri ile gerçekleştiriyoruz. Sevgiyi eksik etmediği şarkılarıyla gönüllerimize taht kuran ünlü sanatçımız Barış Manço’yu özlem ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda düzenlenen anma konserinde, Belediye Piyano Eğitmeni Gülmira Ustalar yönetiminde sahne alan piyano kursiyerleri, Barış Manço´nun dillerden düşmeyen Gül Pembe, Arkadaşım Eşek, Bugün Bayram, Kara Sevda, Unutamadım, Kol Düğmeleri, Aynalı Kemer, Domates, Biber, Patlıcan ve Müsaadenizle Çocuklar gibi çok sevilen 15 şarkısını seslendirdi. Genç yeteneklerin söylediği birbirinden güzel unutulmayan Barış Manço şarkılarına, solanu dolduran seyirciler de eşlik etti.
Salihlili ‘Adam Olacak Çocuklar’ piyano eşliğinde seslendirdikleri solo şarkılar ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Salihli’nin genç yeteneği Sonsu Özdemir de söylediği Dağlar Dağlar ve Can Bedenden Çıkmayınca şarkılarıyla izleyenleri hayran bıraktı. Konser sonunda Başkan Yardımcısı Karaoğlu, Belediye Piyano Eğitmeni Gülmira Ustalar’a çiçek vererek muhteşem bir konsere imza atan piyano kursiyerlerine hediyeler verdi.
Konsere, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Fatih Çiçek, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Orçun Abalı, Diyanet Gençlik Koordinatörü Mehmet Demirtaş, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, Salihli Kültür Sanat Dernek Başkanı Gündüz Aydın, S. S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu ile çocuklar ve aileleri katıldı.


Haber Tarihi: 11.01.2022

HaberlerBelediye Ekipleri Kardan Kapanan Yoları Ulaşıma Açtı

...

Salihli Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında Minik Öğrencileri Unutmadı

...

Başkan Kayda’dan 100. Yıl Açıklaması

...

Başkan Kayda, “Kültür ve Sanata Desteğimiz Artarak Devam Ediyor”

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı

...

Salihli'nin Genç Sultanları Manisa Şampiyonu Oldu

...

Salihli Belediye Meclisinden Duru Bebeğe Yardım Çağrısı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediyesi Evde Temizlik Hizmeti İle Yüz Güldürüyor

...

Başkan Kayda Hemşehrilerinin Yeni Yılını Kutladı

...

Başkan Kayda, “Mutlu Yıllar Salihli’m”

...

Salihli'de Bin 364 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli'de Üreten Kadınlar Kurutma Tesisine Kavuşuyor

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Fiyat Denetimi Yaptı

...