» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Kültür ve Sanata Desteğimiz Artarak Devam Ediyor”
 
Salihli Belediyesi ve Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliğinde Salihli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Gül Bahçesi Yağlı Boya, Tezhip ve Minyatür” adlı karma sergi açıldı. Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda sanatseverler ile buluşan karma sergi, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, sanatçılar ve kursiyerler tarafından açıldı.
Salihli Belediyesi Tezhip ve Minyatür Kursu kursiyerleri ve İzmir Sanat Grubu sanatçıları işbirliğinde hazırlanan “Gül Bahçesi Yağlı Boya, Tezhip ve Minyatür” adlı karma sergide, 35 sanatçıya ait 72 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Salihli Belediyesi Tezhip ve Minyatür Eğitmeni Yasemin Ademoğlu, sergiye eserleriyle katkı sunan sanatçılar ve kursiyerler ile açılışa katılan konuklara teşekkür etti.
Serginin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediyesi olarak kültür ve sanata desteğimiz artarak devam ediyor. Bu yıl, güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlayacağız. Belediyemiz öncülüğünde 100. Kurtuluş yılımıza özel etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan birisi de muhteşem eserlerden oluşan “Gül Bahçesi Yağlı Boya, Tezhip ve Minyatür” adlı karma sergisidir. Eserleri hazırlayan Belediyemiz Tezhip ve Minyatür Eğitmeni Yasemin Ademoğlu ve kursiyerleri ile İzmir Sanat Grubu sanatçılarına teşekkür eder, sergimizin hayırlı olmasını dilerim” dedi. Konuşmalardan sonra şair Leyla Işık tarafından şiir dinletisi ve Salihli Belediyesi Ney-Kaval Eğitmeni Yalçın Kutkaya tarafından ney dinletisi sunuldu. Şair Leyla Işık, kendi yazdığı Leyla isimli şiir kitabını Başkan Kayda’ya hediye ederek sanata verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.
Karma sergiyi gezerek incelemelerde bulunan Başkan Kayda, eserler hakkında sanatçılardan bilgi aldı. Karma sergiye katılan ünlü Kaligrafi sanatçısı Ufuk Alkan, Başkan Kayda’ya adının yazıldığı eserini takdim etti. Başkan Kayda, sergilenen birbirinden güzel eserlerden dolayı Salihli Belediyesi Tezhip ve Minyatür Kursu kursiyerleri ile İzmir Sanat Grubu sanatçılarına çiçek verdi.
Sergi açılışına, Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, siyasi parti başkanları, okul müdürleri, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, kursiyerler ile sanatseverler katıldı.


Haber Tarihi: 11.01.2022

HaberlerBelediye Ekipleri Kardan Kapanan Yoları Ulaşıma Açtı

...

Salihli Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında Minik Öğrencileri Unutmadı

...

Başkan Kayda’dan 100. Yıl Açıklaması

...

Başkan Kayda, “Kültür ve Sanata Desteğimiz Artarak Devam Ediyor”

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı

...

Salihli'nin Genç Sultanları Manisa Şampiyonu Oldu

...

Salihli Belediye Meclisinden Duru Bebeğe Yardım Çağrısı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediyesi Evde Temizlik Hizmeti İle Yüz Güldürüyor

...

Başkan Kayda Hemşehrilerinin Yeni Yılını Kutladı

...

Başkan Kayda, “Mutlu Yıllar Salihli’m”

...

Salihli'de Bin 364 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli'de Üreten Kadınlar Kurutma Tesisine Kavuşuyor

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Fiyat Denetimi Yaptı

...