BELEDİYE BAŞKANIMIZ
ZEKİ KAYDA'NIN
MESAJLARI
 
SİTE İÇİ ARAMA
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Toplam Ziyaretçi :
Meslek Edindirme Kursları

 

                       TIBBİ SEKRETERLİK KURSU  25.03.2009
 
      Salihli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Meslek Edindirmek Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği işbirliği ile hazırlanan ortak proje kapsamında Tıbbi Sekreterlik Kursları’na katılan toplam 65 kursiyere sertifika verildi. Sertifika törenine konuşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Uğur Okay “Bir süre önce açtığımız kurslarla bir çok hemşehrimize mesleki açıdan eğitim vermek için yola çıktık. Bu dönemki kurslar sonucunda Tıbbi Sekreterlik Kursu’nu bitiren 65 kursiyerimize daha sertifika vereceğiz.Kursiyerlerimizin aldıkları bu eğitimin,kendilerine iş bulmalarında yardımcı olacağını umuyoruz. Salihli Belediyesi olarak bu tür sosyal içerikli projeleri sürdürmeye devam edeceğiz”dedi.
 
 
 
 
 
MESLEKİ REHABİLİTASYON, KÜLTÜR, SANAT VE SPOR AKTİVİTE KURSU 04.06.2009
 
          Salihli Belediye Başkanlığı ve Tüm Engelliler Derneği işbirliği ile Mesleki Rehabilitasyon,Kültür,Sanat ve Spor aktivitelerine yönelik kurslar düzenlenmiştir.
 

 YAŞLI VE HASTA BAKIM KURSU 30.06.2009

           Salihli Belediyesi'nin açtığı meslek edindirme kurslarından Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu yeni dönemi başladı. Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, açılan kurslarla gençlerin istihdamına destek verilirken, kentte bu hizmetlere ihtiyaç duyanlara da büyük yarar sağlandığını bildirdi.

           Salihli Belediyesi'nde Salihli Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kursa katılan 43 kursiyerin ilk dersine katılan Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, ev ekonomilerine katkıda bulunacak gençlerin 150 saatlik eğitim sonunda sertifika alacaklarını söyledi.
 
            Okay, ülke genelinde işsizliğe çözüm olacak doğru ve geniş kapsamlı politikalar üretilmesi gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:

           "Ülkemizde en büyük sorunlardan biri işsizliktir. Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel krizin ülkemizdeki en belirgin faturası işsizliktir. Bu sorunun çözümü için merkezi yönetimin büyük politikalar üretmesi gerekir. Yerel yönetimlere bu sorunun çözümünü bırakmak doğru bir politika değildir. Bizler, istihdama yardımcı olabilmek amacıyla kentlerimizde ihtiyaç duyulan konularda meslek edindirme kursları açarak, bu sorunun çözümüne küçük de olsa katkı koymaya çalışıyoruz. Açtığımız kurslara katılanlar istihdam olanağı bulurken, kentimizde ihtiyaç sahibi olanlarn da bundan büyük yarar görüyor. "

           Bu kursa katılanların yaşlı ve hastaların bakımına yardımcı olacak şekilde eğitilirken ev kazaları, ilk yardım gibi konularda da bilgi sahibi olacaklarını anlatan Okay, daha önce de çocuk bakımı, bilgisayar, muhasebe gibi konularda meslek edindirme kursları açtıklarını anlattı. Okay, kursa katılımın artması halinde yeni sınıf açılacağını da sözlerine ekledi.

 

YAŞLI VE HASTA BAKIM KURSU II 19.08.2009

           Salihli Belediyesi'nin Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açtığı Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu 2.yıl 5.dönem  kursiyerleri sertifikalarını aldı. Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, ev ekonomilerine katkıda bulunacak 27 kursiyerin 150 saatlik eğitim sonunda sertifika almaya hak kazandıklarını söyledi.
 
           Belediye Başkanımız Mustafa Uğur OKAY; Ülkemizde en büyük sorunlardan biri işsizliktir. Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel krizin ülkemizdeki en belirgin faturası işsizliktir. Bu sorunun çözümü için merkezi yönetimin büyük politikalar üretmesi gerekir. Yerel yönetimlere bu sorunun çözümünü bırakmak doğru bir politika değildir. Bizler, istihdama yardımcı olabilmek amacıyla kentlerimizde ihtiyaç duyulan konularda meslek edindirme kursları açarak, bu sorunun çözümüne küçük de olsa katkı koymaya çalışıyoruz. Açtığımız kurslara katılanlar istihdam olanağı bulurken, kentimizde ihtiyaç sahibi olanların da bundan büyük yarar görüyor. "
Yaşlı ve Hasta Bakımı sertifika töreninde, Belediye Başkanı Mustafa Uğur OKAY,Belediye Başkan Yardımcıları Hasan SUNGUR ve Altan SERPİL,Belediye Meclis Üyesi Sakine ÖZ,İlçe Halk Eğitim Müdürü Mahmut YENEN, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkanlık Danışmanı Perihan ÖRS ve Kurs Eğitmeni Gülay ARSLAN kursiyerlere belgelerini verdi.             
BİLGİSAYAR VE TIBBİ SEKRETERLİK KURSU 07.09.2009

                 Salihli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Meslek Edindirme Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği işbirliği ile hazırlanan ortak proje kapsamında Bilgisayar ve Tıbbi Sekreterlik Kursları'na katılan toplam 22 kursiyere sertifika verildi. Salihli Belediyesi'nde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Uğur Okay, Meslek Edindirmek Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği Hasan Vezneli ile İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Yıldırım Özkan ve kursiyerler katıldı.

         Sertifika törenine konuşan Belediye Başkanımız Sayın  Mustafa Uğur Okay "Bir süre önce açtığımız meslek edindirme kursları sayesinde bir çok gencimize meslek öğreterek meslek sahibi yapmak için yola çıkmıştık. Bugün de bu kurslara katılan ve Tıbbi Sekreterlik Kursu'ndan 12, bilgisayar Kursu'ndan da 10 olmak üzere toplam 22 kursiyerimize sertifika vereceğiz. Buradan aldığınız eğitimlerin iş bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Salihli Belediyesi olarak bu tür sosyal içerikli projelere destek vermeye devam edeceğiz"dedi
                
Meslek Edindirme Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği Başkanı Hasan Vezneli ise  "Belediyemiz eğitim programları çerçevesinde yürütülen meslek edindirme kursları, 1739-3308-3797 sayılı Milli Eğitim Kanunları ile 4904 sayılı İş Kur Kanunu, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ve Resmi Gazete?de yayınlanan Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği hükümlerine dayanılarak düzenlenmektedir.  Merkezimiz, Manisa'da bulunan Elginkan Vakfı?nın eğitim programlarını uygulamaktadır. Merkezimizde Hidrolik-Pnömatik Mekanikerliği, Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı, Saç-metal kalıpçılığı, Satış Elemanlığı, Tıbbi Sekreterlik, Diksiyon, İlk yardım ve kurtarma, Elektrik Ark ve Oksijen Kaynakçılığı, Gazaltı Kaynakçılığı, Windows-Office, Photoshop ve Coreldraw, Web Sayfası Tasarımı, Hasta Bakıcılığı gibi konularda kurs hizmetleri verilmektedir"dedi.Konuşmaların ardından kursu 1.likle tamamlayan Sema Eker'e Belediye Başkanımız Mustafa Uğur Okay tarafından sertifika verildi. Tören, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

              TIBBİ SEKRETERLİK KURSU 18.12.2009

            Salihli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Meslek Edindirmek Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği işbirliği ile hazırlanan ortak proje kapsamında Tıbbi Sekreterlik Kursları'na katılan toplam 65 kursiyere sertifika verildi. Salihli Belediyesi'nde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Uğur Okay, Meslek Edindirme Merkezi ve Öğrencileri Koruma Derneği Hasan Vezneli, İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Yıldırım Özkan, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Fatma UYSAL, Başkan Danışmanı Perihan ÖRS ve kursiyerler katıldı.

    Sertifika törenine konuşan Belediye Başkanımız Sayın  Mustafa Uğur Okay "Bir süre önce açtığımız  kurslarla bir çok hemşehrimize mesleki açıdan eğitim vermek için yola çıktık. Bu dönemki kurslar sonucunda Tıbbi Sekreterlik Kursu'nu bitiren 65 kursiyerimize daha sertifika vereceğiz.Kursiyerlerimizin aldıkları bu eğitimin,kendilerine iş bulmalarında yardımcı olacağını umuyoruz. Salihli Belediyesi olarak bu tür sosyal içerikli projeleri sürdürmeye devam edeceğiz"dedi.
              
      

 

DUYURULAR
NİSAN AYI NÖBETÇİ ECZANELERİ

EVLENDİRME MEMURLUĞUNDAN İLAN Toplum Sağlığı Merkezinden gelen 23.09.2013 tarih ve 1460 sayılı yazıya istinaden,23.09.2013 tarihinden itibaren evlenecek çiftlerin sağlık raporlarını almak için öncelikle Aile Sağlık Merkezlerindeki Aile hekimlerine gitmeleri gerekmektedir.

DANIŞMA MASASI
FAYDALI LİNKLER
e-Devlet
T.C Kimlik No Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu
Başbakanlık
Manisa Valiliği Resmi Kent Rehberi
Salihli Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
Türkiye İş Kurumu
Sardes Salihli Tanıtım
Salihli TV
esalihli
Sektör Gazetesi
Ekmek israfını önleme kampanyası