BAŞKANIN MESAJLARI
 
SİTE İÇİ ARAMA
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Toplam Ziyaretçi :
Online Ziyaretçi :
KURŞUNLU KAPLICALARI

 Tanıtım filmi için tıklayın.

     Kaplıcalarımız; İzmir-Ankara Karayolu üzerinde Manisa iline bağlı Salihli İlçesine 6 km mesafede yaz-kış yemyeşil olan bir vadinin içinde yer almaktadır.
    
     Toplam 86 ev,270 yatak kapasiteli tesisimizde, 2 adet kapalı yüzme havuzu (Bay-Bayan), 2 adet Sauna (Bay-Bayan), 8 adet özel Jakuzili oda bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra 1 Cami,1 Restaurant, 1 Cafe, 1 Market ve bir de fırın vardır.
    
     Termal suyunun özellikleri ve vadinin güzelliği göz önüne alınırsa; bu kaplıca Salihli Belediyesinin tüm halkımıza bir armağanıdır.
     Onar günlük devreler halinde hizmete sunduğumuz evlerden, 1 oda 1 banyo olanlar 2 kişilik, 1 oda 1 salon 1 banyo olanlar 3 kişilik, 2 oda 1 salon 1 banyo olanlar 5 kişilik olarak düzenlenmiştir. Tüm bu evlerde birer küvet ve küvetlere kadar el değmeden gelen termal suyumuz bulunmaktadır.
    
      Evlerimizden 2 kişilik olanlar klasik kaplıca evleri gibi sıra odalardan oluşan , 3 kişilik olanlar müstakil konutlar,5 kişilik olanlar iki katli apartman tarzında apart dairelerdir.Tüm bu evlerde kişi sayısına göre birer yatak (malzemesi ile birlikte), bir oturma gurubu, bir buzdolabı ve birde tüpü ile birlikte ocak bulunmaktadır. Bu evlere gelen dostlar gelirken şahsi eşyaları ile havlu-terlik gibi ihtiyaçlarının yani sıra, ihtiyaç kadar küçük mutfak eşyası (kap kacak gibi) ve çiğden malzemelerini getirerek kendi imkanlarıyla ihtiyaçlarını görebildikleri gibi,tesis içindeki Restorant,Çaybahçesi ve Fırından da yararlanabilirler.
     
     Tüm Apartlarda; telefon,TV, merkezi sistem uydu yayını ve internet bağlantısı ( wireless) bulunmaktadır. 5 kişilik (C tipi) apartlarda klima vardır.
     Yaz-kış hizmet vermekte olan tesisimiz Jeotermal ile (Kalorifer) ısıtıldığı için, kış aylarıda  çok güzel olup, yılın her ayı talep görmektedir. Her yıl bir sonraki yıl için rezervasyon yapıldığı gibi herhangi bir tarihte gelebileceğiniz devreyi seçerek, o devre içinde rezervasyon yaptırma olasılığınız da vardır.

KURŞUNLU’DA OLMANIN AYRICALIĞI
              Şair- yazar Hüseyin Yurttaş 16.01.2012 tarihli Hürriyet Gazetesi seyahat ekinde Kurşunlu kaplıcalarımızdan ve kentimizden övgülerle bahsetmiştir. Bu duygularından dolayı Salihli halkı adına kendisine teşekkür ediyoruz.

İşte o yazı;

Şu an Kurşunlu'da olmak ayrıcalıklı bir dinlence keyfi
 Son zamanlarda ilçeleri il yapmak moda ya; benim il adayı favorilerimden biri Salihli'dir. Şehir merkeziyle, coğrafi konumuyla, toplumsal ve ekonomik yaşamıyla il olmaya en yakın, en layık yerlerden biridir. Bu benim özel düşüncem. Salihli’nin en az kendisi kadar ünlü kaplıcalarının bulunduğu Kurşunlu ise yemyeşil bir vadi. Doğa bütün görkemiyle sizi kucaklıyor.

Salihli'yi gezmek ve yazmak...
 Gezmesine defalarca gezdim de; hanidir istediğim bir şey izlenimlerimi kaleme getirmek. Geçen yıl, bu güzel ilçemizle ilgili belge ve bilgileri toplamıştım ama gidip de köşe bucak fotoğraflamayı bir türlü beceremedim.
 Kurşunlu'da geçen karlı bir kış gününün fotoğrafları ise, münzevi bir köşeden dünyaya bakmanın gizemli keyfini yaşatıyordu bana. Salihli'den karlı fotoğraflarla söz etmek ise genel duruma aykırıydı. Bu yemyeşil diyara en çok yakışan mevsim bahar olduğuna göre...
 Salihli, bahara yakışan, baharın yakıştığı bir yer. Onunla ilgili genel yazıyı bahara bırakmak, yeşilliklere bezemek daha doğru olacak.
 Ya Kurşunlu?  Salihli’nin en az kendisi kadar ünlü kaplıcalarının bulunduğu bu koyak, şehir yaşamından uzakta ayrı, gözden ırak, yaşamını sürdürüyor. Yemyeşil bir vadi. Doğa bütün görkemiyle kucaklıyor. Her mevsim ayrı güzellikler giyinerek...
 Şu var ki, bir kış günü Kurşunlu'da olmak, kimileri için düş güzelliklerini yaşamına yazmak demektir. Kar, her zaman yağmayabilir; ama yağacağı tutmuşsa, puslu, kar sessizliğine gümülü rüyayı buharla sıvanmış camları silerek sımsıcak odanızdan izleyebilirsiniz. Zaman durmuş gibidir. Ötelerdeki yaşamla bağlantınız kalmamıştır sanki. Issızlığın içinde, dingin bir huzur demlenmektedir.
 Her mevsim birbirinden başka güzelliklerle gelir Kurşunlu'ya; fakat, bir kış günü orada olmak, ayrıcalıklı bir dinlence keyfidir.

DUMANI TÜTEN DERE
 Bozdağ’ın kuzey eteklerinde, fokurdayıp kaynayan suların duman duman tüttüğü bir dere içinde Kurşunlu. Kalmak isteyenlerin kaplıcalardan önceden yer ayırtması şart. Çünkü öyle ha deyince yer bulmak zor Kurşunlu Kaplıcaları’nda. Kaplıcanın suyu, kurşunlu ve kükürtlü. Bunun için sayılabilecek bir kokusu var. Şifalı sular, sıcaklığı 43 ila 91 derece arasında değişen beş kaynaktan sağlanıyor. Çevredeki dere içinde açık kaynaklarda bulunuyor. Kaplıca suyunun romatizmaya, cilt ve kadın hastalıklarına, solunum yolu hastalıklarına,sinirsel rahatsızlıkları ve kireçlenmelerin tamamlayıcı tedavisine olumlu etkileri görüldüğü belirtiliyor.
 İSTER GÜNÜ BİRLİK İSTER KONAKLAMALI 
 Kaplıca, on günlük devreler halinde misafir kabul ediyor. Elbette günübirlik gitmek ve tesislerden yararlanmak mümkün. 270 yatak kapasiteli kaplıca tesislerinde çoğu bir salondan oluşan bitişik düzen, tek katlı 86 konut var. İki, üç ve dört yataklı apartlarda konaklamak ve her gün, dilediğiniz ya da gerektiği kadar banyo almanız mümkün. Üç ve dört yataklı olanlarını yönetim villa olarak tanımlıyor; iki yataklılar ise bildiğimiz ev. Bunların hepsinde de küvetli banyo, kalorifer, buzdolabı, gaz ocağı, mutfak düzeneği, oturma grubu ve telefon var.
 Tesiste, günübirlik olarak yararlanılabilecek iki kapalı havuz, sekiz jakuzili banyo ve iki de sauna yer alıyor. Ayrıca günlük gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz restoran, kafeterya, market, kasap, manav, fırın da bulunmakta.

 SART HARABELERİNİ GÖRÜN
 Kurşunlu’ya gelmişken çevreyi de turlayabilirsiniz. Sart Harabelerini gezmek, bu turun en önemli adımı olabilir. Şehir içinin ve çevresinin güzelliklerini bir çala da olsa, görmemek olmaz. Bozdağ’a tırmanıp, doğanın derinliklerine ve yüksekliklerine de ulaşabilirsiniz. Kendinizi dinleyebileceğiniz müstesna bir kaplıca tatili (ve tedavisi) her mevsim için mümkün burada. Salihli'ye gitmişken, ağızda eriyiveren odun köftesinin tadına bakmayı da sakın ihmal etmeyin.

 

Kafeterya

Kardelen resorant

 

 


 

Fotoğraf Galerisi için TIKLAYIN http://www.salihli.bel.tr/fotogaleridetay.aspx?relid=35

 

 


                                                                                                                             HÜSEYİN YURTTAŞ
                                                                                                            HÜRRİYET GAZETESİ  SEYAHAT EKİ 16.01.2012

DUYURULAR
NİSAN AYI NÖBETÇİ ECZANELERİ

EVLENDİRME MEMURLUĞUNDAN İLAN Toplum Sağlığı Merkezinden gelen 23.09.2013 tarih ve 1460 sayılı yazıya istinaden,23.09.2013 tarihinden itibaren evlenecek çiftlerin sağlık raporlarını almak için öncelikle Aile Sağlık Merkezlerindeki Aile hekimlerine gitmeleri gerekmektedir.

28.05.2014
ÇİFTÇİ MALLARINI KORUMA MECLİSİ İLANI

22.04.2014
SALİHLİ BELEDİYESİ 22 NİSAN ÖZEL GÖSTERİMİ

DANIŞMA MASASI
FAYDALI LİNKLER
e-Devlet
T.C Kimlik No Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu
Başbakanlık
Manisa Valiliği Resmi Kent Rehberi
Salihli Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
Türkiye İş Kurumu
Sardes Salihli Tanıtım
Salihli TV
esalihli
Sektör Gazetesi
Ekmek israfını önleme kampanyası