BELEDİYE BAŞKANIMIZ
ZEKİ KAYDA'NIN
MESAJLARI
 
SİTE İÇİ ARAMA
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Toplam Ziyaretçi :
Salihlide Jeotermal Enerji

 

SALİHLİDE JEOTERMAL ENERJİ

     Türkiye'nin 15 önemli Jeotermal alanından biri olan bölgemizde ısıtma hizmetimiz Kurşunlu ve Yılmaz Kasabası Mevkiinde olmak üzere hizmet vermektedir. Kurşunludaki üretim sahamız Salihli ilçe merkezine yaklaşık 6 km mesafede , Yılmaz Kasabasında bulunan Üretim kuyumuz ise şehrimize 4,5 km mesafede yer almakta ve burada bulunan jeotermal enerji ile Salihli ilçe merkezinde toplam 20.000 konutun merkezi olarak ısıtılması planlanmaktadır.
        İlçemizde Jeotermal Enerji Merkezi Konut Isıtmasında kullanılmakta olup 25 Kasım 2000 tarihinde şehir şebeke alt yapı çalışmaları başlamıştır. Jeotermal Isıtma Sisteminde bugün itibariyle 5876 kullanım abonesi ve 7306 K.E. kapalı alan ısıtılmaktadır. Ayrıca belediyemiz bünyesinde bulunan 1000 m ² kapalı alana sahip Kurşunlu seranın ısıtması da Jeotermal Enerjiden yararlanılarak yapılmaktadır.
Belediyemiz işletmesinde bulunan 8 Jeotermal Kuyu kış sezonu boyunca 180 lt/sn Termal Su  üretimi yapmakta ve enerjisinden faydalanılan termal suyun tamamına yakını tekrar üretim yapılan Kurşunlu Havzasına re-enjekte edilmektedir. Bu da  ilçemizde bu eşsiz enerji kaynağının sürdürülebilir olarak işletilebilmesi anlamına gelmektedir.
         Salihli Belediyesi Jeotermal Müdürlüğü olarak abonelere sürekli ve kaliteli hizmet verebilmek , abone ağını genişletebilmek , temiz , doğa dostu ve yaşanabilir bir kent yaratmaya yardımcı olmak amacı ile sondaj çalışmaları,şehir içi dağıtım hattı imalatları ve bina içi sistem montajları devam ettirilmektedir. 

 

 


 
   
DUYURULAR
NİSAN AYI NÖBETÇİ ECZANELERİ

EVLENDİRME MEMURLUĞUNDAN İLAN Toplum Sağlığı Merkezinden gelen 23.09.2013 tarih ve 1460 sayılı yazıya istinaden,23.09.2013 tarihinden itibaren evlenecek çiftlerin sağlık raporlarını almak için öncelikle Aile Sağlık Merkezlerindeki Aile hekimlerine gitmeleri gerekmektedir.

28.05.2014
ÇİFTÇİ MALLARINI KORUMA MECLİSİ İLANI

DANIŞMA MASASI
FAYDALI LİNKLER
e-Devlet
T.C Kimlik No Sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu
Başbakanlık
Manisa Valiliği Resmi Kent Rehberi
Salihli Eğitim-Kültür ve Dayanışma Derneği
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
Türkiye İş Kurumu
Sardes Salihli Tanıtım
Salihli TV
esalihli
Sektör Gazetesi
Ekmek israfını önleme kampanyası