» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 
Salihli’de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz’ın Atatürk Anıtı´na çelenk sunduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla sona erdi.
 
Salihli’de etkili olan yağmur nedeniyle ikinci kutlama programı, Salihli Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda, gençlerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz yaptı.
 
Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programında, öğrenciler Halk oyunları, danslar, şiirler ve tiyatro gösterileri ile judo ve jimnastik gösterileri sundu. Kutlama programı, ilçe genelinde okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödül verilmesiyle son buldu.
 
Çelenk sunma töreni ile kutlama programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün, 19 Mayıs 1919´da Samsun´da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 103. yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşadığını belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.


Haber Tarihi: 20.05.2022

HaberlerSÖZ VERDİK, SAĞLIK OCAĞI YAPIYORUZ...

...

Salihli Çarşamba Pazaryerinin Açık Alanı Membran İle Kapatıldı

...

Başkan Kayda ve Vali Karadeniz Dedetaşı ve Beş Eylül Mahallesine Yapılacak Aile Sağlığı Merkezi Protokolünü İmzaladı

...

Başkan Kayda, İktisat Fakültesi’nin Yeni Dekanı Koçtürk’ü Ağırladı

...

Salihli’de 4. Modifiye Festivalinde Araçlar Görücüye Çıktı

...

Salihli Belediyesi’nde “En İyi Narkotik Polis Anne” Eğitimi Verildi

...

Şehit Polis Mehmet Uyar’ın İsmi Caddeye Verildi

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli Belediyesi’nden Hayvan Üreticilerine Yem Desteği

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

SALİHLİ BELEDİYE BAŞKANI KAYDA’DAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR.

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramımız Kutlu Olsun”

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü Ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli Bayrama Hazır

...