» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda’dan Gençlere 19 Mayıs Bayram Konseri Müjdesi
 
Salihli Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ve 9 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, Salihli Belediyesi’nin 2021 Yılı Kesin Hesabı oybirliği ile kabul edildi. Başkan Kayda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Salihlili gençlere konser müjdesi verdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak Mayıs ayı meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların hayırlar getirmesini temenni eder, tüm hemşehrilerimize ve meclis üyelerimize sağlıklı günler dilerim. Değerli hemşehrilerim, baş tacımız, en değerli varlığımız annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor; başta bu vatana evladını şehit vermiş annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarının Anneler Günü´nü kutluyorum” dedi.
Gençlere 19 Mayıs Bayramı Konseri
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Başkan Kayda, Salihlili gençleri, bayram coşkusunu hep birlikte yaşamak için Belediyenin Atatürk Caddesinde 18 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da düzenleyeceği Türk Pop Müziğinin sevilen sanatçısı Hande Ünsal konserine davet etti.
UNESCO Avrupa Jeoparklar Ağı Toplantısı Salihli ve Kula’da
Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkının 2024 yılında büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağı müjdesini veren Başkan Kayda, “Türkiye´nin ve Türk Dünyası´nın ilk ve tek UNESCO etiketli Jeoparkının bulunduğu Salihli ve Kula, 2024 yılında gerçekleştirilecek olan UNESCO Avrupa Jeoparklar Ağı Toplantısına ev sahipliği yaparak bölgemizi ve ülkemizi dünya turizmine tanıtacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Pazaryeri ve Halk Ekmek ve devam eden diğer projelerle ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Kayda, “Kurtuluş ve Kırveli Mahallelerimize kazandıracağımız pazaryerlerinde inşaat çalışmalarına başladık. Kent Meydanı ve Türk Dünyası Parkını, 5 Eylül’de Salihli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde hep birlikte hizmete açacağız. Halk Ekmek fabrikasında zemin etüt ve inşaat çalışmalarına başladık. Ramiz Turan Stadının bulunduğu alan çok modern tesislerin yer alacağı Millet Bahçesi Spor Kompleksi olacak. Şehir merkezinden geçen tren yolu hattının Hızlı Tren Hattına bağlanması ile ilgili çalışmaları takip ediyoruz. Belediyemizin GES projesinde çalışmalarımız sürüyor, Salihli’miz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.


Haber Tarihi: 10.05.2022

HaberlerSalihli’de 19 Mayıs Bayramı Coşkuyla Kutlandı

...

Salihlili Gençler 19 Mayıs Bayram Coşkusunu Hande Ünsal İle Yaşadı

...

Tarihi Kent Müzesinde “Hayat Pazende” Defilesi

...

Başkan Kayda, “Milletimizin 19 Mayıs Bayramını Yürekten Kutluyorum”

...

Kula-Salihli Jeoparkı, UNESCO Avrupa Jeoparklar Ağı Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak

...

Salihli Belediyespor Kütahya Etabında Yine Şampiyon Oldu

...

Gümüşçayına Yapılan 2. Köprüye Beton Atıldı

...

Salihli Belediyesi’nden Açıklama

...

Antik Şehir Sardes’te 1. Salihli-Sart Para Kongresi Yapıldı

...

Salihli Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

...

Salihli Belediyespor U16 ve U18 Takımları Manisa Şampiyonu Oldu

...

Çini Eserlerden Oluşan ‘Geçmişten Geleceğe’ Sergisi Açıldı

...

Başkan Kayda’dan Gençlere 19 Mayıs Bayram Konseri Müjdesi

...

Salihli Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda, “Annelerimiz Başımızın Tacıdır”

...