» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 19 Mayıs Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 
Salihli’de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz’ın Atatürk Anıtı´na çelenk sunduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla sona erdi.
 
Salihli’de etkili olan yağmur nedeniyle ikinci kutlama programı, Salihli Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda, gençlerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz yaptı.
 
Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programında, öğrenciler Halk oyunları, danslar, şiirler ve tiyatro gösterileri ile judo ve jimnastik gösterileri sundu. Kutlama programı, ilçe genelinde okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödül verilmesiyle son buldu.
 
Çelenk sunma töreni ile kutlama programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün, 19 Mayıs 1919´da Samsun´da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 103. yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşadığını belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.


Haber Tarihi: 20.05.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “Alparslan Türkeş Sevgisi, Bu Kalplerde Asla Bitmeyecek.”

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi

...

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

...

Başkan Kayda Vali Karadeniz’i Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Ekmek Gramajı Denetimi Yaptı

...

Salihli’de Atatürk'ü Anma Turnuvası’nda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli’de Öğrenciler Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu Atatürk’ü Anma Koşusunda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli Belediyesi Atatürk'ü Anma Turnuvası Düzenliyor

...

Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Kalplerimizde Ebediyen Yaşayacaktır”

...