» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-2’ Konseri
 
Salihli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Şef Mustafa Şentürk yönetiminde hazırladığı “Yurdumun Türküleri-2” konserinde, Türk Halk Müziği Koro üyeleri ve solistler, yöresel eserler seslendirerek izleyicilere türkülerle dolu unutulmaz bir gece yaşattı.
Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşan Türk Halk Müziği Korosu, sunuculuğunu Beyhan Duran’ın yaptığı konserde, şef Mustafa Şentürk yönetiminde dillerden düşmeyen türküleri seslendirerek seyircileri türkü yolculuğuna çıkardı.
Şef Mustafa Şentürk yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, iki bölümden oluşan konserde, çeşitli yörelere ait olan birbirinden güzel 24 türküyü seslendirdi. Türkü dolu bir gecenin yaşandığı konserde, seyirciler de sevilen türkülere eşlik etti. Şef Mustafa Şentürk de güzel bir türkü seslendirerek geceye renk kattı.
Konser sonunda Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Korosu ve saz heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Salihli Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal etkinlikleri siz değerli sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bizlere türkülerle dolu güzel bir gece yaşatan Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Koromuza teşekkür ederim. Belediyemizin katkılarıyla hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek” dedi. Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, şef Şentürk ile THM Koro üyelerine çiçek takdim etti.
Konsere, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, MHP KAÇEP İlçe Başkanı Hatice Balcı, Belediye daire müdürleri, esnaf oda başkanları ile sanatseverler katıldı.


Haber Tarihi: 30.05.2022

HaberlerSalihli’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

...

Başkan Kayda, “Türk Milletinin ve Gençlerimizin 19 Mayıs Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi THM Korosu, Türkülerle Dolu Bir Etkinlik Düzenledi

...

Minik Eller Kent Müzesinde Çömlek İle Tanıştı

...

Başkan Kayda, “Başımızın Tacı Annelerimizin Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi Lise Öğrencilerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenledi

...

Salihli Belediyesi’nden Annelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Ziyareti

...

Salihli Belediyespor Uşak Maçını da 3-2 Kazandı

...

Salihli Belediyespor Çeyrek Finale Galibiyetle Başladı 3-2

...

Başkan Kayda, Belediye Meclisinden Emekliye Ayrılan Personel İçin Kredi Yetkisi Aldı

...

Salihli Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Etkinliği

...

Salihli Belediyespor U18 Takımı Manisa Şampiyonu Oldu

...

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı

...