» Güncel  » Haberler

  

Kent Müzesi Ziyaretçilerini Zaman Yolculuğuna Çıkarıyor
 
Salihli Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda aslına uygun bir şekilde restore edilerek 2015 yılında hizmete açılan Kent Müzesi, pandemi kısıtlamalarının kalkmasından sonra ilçede bulunan okullar, çevre il ve ilçelerden gelen konuklar tarafından ziyaret edilerek büyük beğeni topluyor. Müzeler Haftası dolayısıyla 4 bin 210 kişi Kent Müzesi’ni ziyaret etti.
Özellikle kültür ve tarih meraklılarının yoğun ilgisini çeken Salihli Belediyesi Kent Müzesi, okullar, çevre il ve ilçelerden gelen konuklar tarafından ziyaret edilerek büyük beğeni topluyor. Tarihi yapısı ile kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Kent Müzesi, otantik atmosferiyle ziyaretçilerini geçmişten günümüze zaman yolculuğuna çıkarıyor.
Kent Müzesi, son olarak Salihli’nin kurtuluşunun 100. yılı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin kuruluşunun 30. yılı ve Müzeler Haftası dolayısıyla Salihli Belediyesi ve Salihli Meslek Yüksek Okulu işbirliğinde “Hayat Pazende” defilesine ev sahipliği yapmıştı. Tarihi dokusu ile Kent Müzesinin bahçesinde gerçekleşen defilede, 51 adet birbirinden şık kombin, süsleme pul, boncuk işleme, firkete oyaları ve el yapımı çiçeklerle izleyenlere sunulmuş ve büyük ilgi görmüştü.
Kent Müzesinin ilçenin kültürel tanıtımına büyük bir katkı sağladığını belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Geçmişin günümüze taşındığı Kent Müzesinde, geçmiş yıllara ait eşyalar ile kıyafetler ve o dönemi yansıtan birçok obje sergileniyor. Müzemiz, özellikle gençlerimizin ilçemizde yaşanan tarihi ve kültürel değişiklikleri tanımasına fırsat veriyor. Geçmişten gelen izlerin günümüze taşındığı Kent Müzemize herkesi davet ediyorum” dedi.


Haber Tarihi: 06.06.2022

HaberlerAvar Caddesinde Doğalgaz Hat Döşeme Çalışmaları Başladı

...

Salihli’de Çocuklarından Babalarına Özel Futbol Turnuvası

...

Başkan Kayda, Babalar Günü’nü Kutladı

...

Başkan Kayda Öğrencilere Karne Dağıtarak İyi Tatiller Diledi

...

Salihli Kadın Kooperatifi Kurutma Tesisinde Üretime Başladı

...

BELEDİYEDEN JANDARMAYA KUTLAMA ZİYARETİ

...

Büyükşehir ve Salihli Belediyesi’nden Geçmiş Olsun Ziyareti

...

BAŞKAN KAYDA, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDU

...

MİNİK YETENEKLERE BÜYÜK ALKIŞ

...

Salihli Belediye Meclisi 9 Maddeyi Karara Bağladı

...

Salihli’de Dünya Bisiklet Günü’nde Pedallar Çevrildi

...

Kent Müzesi Ziyaretçilerini Zaman Yolculuğuna Çıkarıyor

...

Salihli’ye Yapılacak Hizmetler Değerlendirildi Büyükşehir’den Başkan Kayda’ ya Ziyaret

...

Salihli Belediyesi Mesir Kupasına Ev Sahipliği Yaptı

...

Salihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-2’ Konseri

...