» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi 9 Maddeyi Karara Bağladı
 
Salihli Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısını, Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yapılan ve 9 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak Haziran ayı Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, güzel şehrimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler dilerim” dedi.
 
Haziran ayı meclis toplantısında, Durasıllı Mahallesi Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı olarak planlanmış bölgelerde imar plan çalışmalarıyla ilgili komisyon raporu, Çakallar Mahallesi 4224 ada 2 nolu parseldeki park alanının trafo yeri planlamasıyla ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Salihli Belediyesi Kent Estetik Komisyonu Çalışma Usul ve Esaslarına ilişkin yönetmelik taslağı konusunda komisyona ek süre verilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Atatürk Mahallesinde 2511 ada 3 parselde kayıtlı taşınmazın 97,18 m2’lik kısmının 5 yıllığına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına tahsis edilmesi talebi ile Kırveli Mahallesinde iptal edilen parselasyon işlemleri hakkında komisyonlardan gelen güncel tapu sahiplerine bu yerlerin ücretsiz olarak verilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. 
 
Mülkiyeti Salihli Belediyesi’ne ait olan Yörük Mahallesindeki Engelleri Aşalım Parkında yer alan dernek bürosunun Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğine (ENAD) tahsis edilmesi talebi Hukuk ve Bütçe Komisyonlarına havale edildi. Kocaçeşme Mahallesi 263 ada 70 ve 71 parselde bulunan taşınmazlar üzerindeki Sumurur (Su geçit hakkı) hakkının kaldırılması talebi ise İmar ve Hukuk Komisyonlarına havale edildi.


Haber Tarihi: 10.06.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “Alparslan Türkeş Sevgisi, Bu Kalplerde Asla Bitmeyecek.”

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi

...

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

...

Başkan Kayda Vali Karadeniz’i Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Ekmek Gramajı Denetimi Yaptı

...

Salihli’de Atatürk'ü Anma Turnuvası’nda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli’de Öğrenciler Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu Atatürk’ü Anma Koşusunda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli Belediyesi Atatürk'ü Anma Turnuvası Düzenliyor

...

Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Kalplerimizde Ebediyen Yaşayacaktır”

...