» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 15 Temmuz’da Demokrasiye inananların, devletin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanların kazandığını ifade eden Başkan Kayda, devletin ve milletin bekasını her şeyin üstünde tutarak vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.
Başkan Kayda, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Türk milletinin sarsılmaz iradesinin, vatanseverliğinin, demokrasiye ve milli iradeye bağlılığının perçinlendiği bu karanlık gecede, fetöcü alçaklara ve vatan hainlerine ‘Ezan dinmez, bayrak inmez, şehit ölmez’ diyerek tankların, uçakların, mermilerin önüne gövdesini siper eden aziz milletimiz bir destan yazmıştır. Bu destan, tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır.
Tarihin hiçbir döneminde esareti ve ihaneti asla kabul etmeyen devlet geleneğimizle, vatan topraklarımıza göz koyanlara karşı, 15 Temmuz gecesi de tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi hainlere karşı var olma mücadelesi verilmiş ve büyük bir kahramanlık gösterilmiştir.
Milletimiz; 15 Temmuz gecesi damarlarında taşıdığı asil kanın gereği ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen vatan sevdalıları sayesinde uçurumun kenarından dönmüş; geleceğimize, birliğimize, al bayrağımıza kasteden bölücü ve yıkıcı şer odaklarının karşısında dimdik ayakta kalmıştır. Uğruna can verdiğimiz Türk milletimiz, son Türk devletimiz, bayrak yere inmesin diyenlerin şahadetleriyle var olmaya devam edecektir. Türkiye’mizin yoluna baş koyanlar, ırmağının akışına sevdalananlar, şehitlerimizin örtüsüne can verenler olduğu müddetçe varlığımız ilelebet sürecektir.
15 Temmuz’da Demokrasiye inananlar, devletin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanlar kazanmıştır. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Zaferi aziz milletimize kutlu olsun. Bu vesileyle o karanlık gecede şehadete eren 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz şehitleriyle birlikte; bu necip millet için, bu bayrak için, bu devlet için asırlar öncesinden günümüze can veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”


Haber Tarihi: 18.07.2022

HaberlerSalihli’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı

...

Başkan Kayda, “Türk Milletinin ve Gençlerimizin 19 Mayıs Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi THM Korosu, Türkülerle Dolu Bir Etkinlik Düzenledi

...

Minik Eller Kent Müzesinde Çömlek İle Tanıştı

...

Başkan Kayda, “Başımızın Tacı Annelerimizin Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi Lise Öğrencilerine Yönelik Eğitim Semineri Düzenledi

...

Salihli Belediyesi’nden Annelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Ziyareti

...

Salihli Belediyespor Uşak Maçını da 3-2 Kazandı

...

Salihli Belediyespor Çeyrek Finale Galibiyetle Başladı 3-2

...

Başkan Kayda, Belediye Meclisinden Emekliye Ayrılan Personel İçin Kredi Yetkisi Aldı

...

Salihli Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun”

...

Salihli Belediyesi’nden Öğrencilere 23 Nisan Etkinliği

...

Salihli Belediyespor U18 Takımı Manisa Şampiyonu Oldu

...

Başkan Kayda, Makamını Zeynep Ersoy’a Bıraktı

...