» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
 
15 Temmuz Şehitleri, hain darbe girişiminin 6. yıl dönümünde Salihli’de anıldı. Salihli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri, Salihli Belediyesi tarafından hazırlanan Demokrasi ve Milli Birlik Meydanında gerçekleştirildi.
Salihli’de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Hamidiye Camiinde 15 Temmuz Şehitleri için okunan mevlid-i şerif ve hatim duası ile başladı. 15 Temmuz şehitleri için, Cuma namazı sonrasında Salihli Belediyesi tarafından pilav hayrı yapılarak vatandaşlara dağıtıldı. İlçe protokolü, Şehit Aileleri Derneği ile Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ederek Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda açılan 15 Temmuz resim sergisini gezdi. Protokol, daha sonra Asri Mezarlık ve Karaağaç Mezarlıklarındaki şehit kabirlerini ziyaret ederek tüm şehitler için dua etti.
İlçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Demokrasi Yürüyüşü, Kurudere Caddesinden başlayıp Milli Birlik ve Demokrasi Meydanında tamamlandı. Anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunduğu anma programında, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek tüm şehitlerimiz için dua etti.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında konuşan Belediye Başkanı Zeki Kayda, birlik ve beraberliğimize kasteden düşmanlara karşı Türk milletinin 15 Temmuz’da büyük bir mücadele örneği verdiğini vurguladı. Türkiye düşmanlarının gerçek yüzünün 15 Temmuz’da apaçık görüldüğüne dikkat çeken Başkan Kayda, “Devletimizin içine sızan bu hainlerin amacı ülkemizi bölmekti. Bunların arkasında Türkiye düşmanları, terör örgütleriyle kol kola gezen fetöcüler ve dış güçler vardı. Geçmiş tarihimizde bu tür düşmanlar ve içimizdeki hainlere gereken cevabı milletçe verdik. Milli birlik ve beraberliğimiz için 15 Temmuz çok önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli liderliğinde kurulan Cumhur İttifakı birlikteliğinde, ülkemizin, vatanımızın birlik ve beraberliğine sonsuza kadar sahip çıkacağız. ‘Vatan uğruna, Türkiye aşkına, bir hilal uğruna’ bir an bile tereddüt etmeden, asırlar öncesinden 15 Temmuz’a kadar canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.
Anma programı, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayları konu alan video gösterimi ve şehitlerimiz için okunan sala ile sona erdi. Etkinliğe katılanlara, Salihli Belediyesi tarafından içecek ve su ikramı yapıldı.
15 Temmuz anma programına, Manisa Vali Yardımcısı Salihli Kaymakam Vekili Mesut Eser, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gizem Genç, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Şehit Aileleri Derneği, Gaziler, muhtarlar, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 18.07.2022

HaberlerSÖZ VERDİK, SAĞLIK OCAĞI YAPIYORUZ...

...

Salihli Çarşamba Pazaryerinin Açık Alanı Membran İle Kapatıldı

...

Başkan Kayda ve Vali Karadeniz Dedetaşı ve Beş Eylül Mahallesine Yapılacak Aile Sağlığı Merkezi Protokolünü İmzaladı

...

Başkan Kayda, İktisat Fakültesi’nin Yeni Dekanı Koçtürk’ü Ağırladı

...

Salihli’de 4. Modifiye Festivalinde Araçlar Görücüye Çıktı

...

Salihli Belediyesi’nde “En İyi Narkotik Polis Anne” Eğitimi Verildi

...

Şehit Polis Mehmet Uyar’ın İsmi Caddeye Verildi

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli Belediyesi’nden Hayvan Üreticilerine Yem Desteği

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

SALİHLİ BELEDİYE BAŞKANI KAYDA’DAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR.

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramımız Kutlu Olsun”

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü Ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli Bayrama Hazır

...