» Güncel  » Haberler

  

Şehit Polis Mehmet Uyar’ın İsmi Caddeye Verildi
 
Diyarbakır´ın Çınar ilçesinde 29 Temmuz 2015 tarihinde hain terör saldırısında şehitlik mertebesine ulaşan Polis Memuru Mehmet Uyar’ın ismi, Salihli Belediyesi tarafından ailesinin ikamet ettiği Güneş Mahallesi´ndeki Gümüşçayı Caddesine verildi.
Şehidin eşi Nedime Uyar’ın talebi üzerine Salihli Belediye Meclisi’nin 8 Şubat 2022 tarihinde aldığı oy birliği kararıyla şehit ailesinin ikamet ettiği Güneş Mahallesindeki Gümüşçayı Caddesine “Gümüşçayı Şehit Polis Memuru Mehmet Uyar Caddesi” ismi verilmişti.
Gümüşçayı Rekreasyon Alanında düzenlenen törende konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Şehit Polis Memuru Mehmet Uyar isminin çocukluğunun geçtiği Gümüşçayı Caddesi’nde yaşatılacağını ifade ederek, “Hain terör saldırısında şehitlik mertebesine ulaşan hemşehrimiz Şehit Polis Memuru Mehmet Uyar’ın ismini, Belediye Meclisimizden aldığımız oy birliği kararıyla şehidimizin ailesinin ikamet ettiği Güneş Mahallesindeki Gümüşçayı Caddesine “Gümüşçayı Şehit Polis Memuru Mehmet Uyar Caddesi” ismini vererek şehidimizin adını yaşatacağız. Şehidimiz Mehmet Uyar da, tüm şehitlerimiz gibi bu vatan, bu bayrak ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını verdi. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Şehidim, ruhun şad mekanın cennet olsun” dedi.
Konuşmalardan sonra İlçe Müftüsü Karakelebek tarafından Şehit Mehmet Uyar ve tüm şehitlerimiz için dua yapıldı. Salihli Belediyesi tarafından törene katılanlara, lokma hayrı yapılarak içecek ikramında bulunuldu.
Törene, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, siyasi parti başkanları, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, esnaf ve oda başkanları, muhtarlar, şehidin annesi Meryem Uyar, şehidin babası Hüseyin Uyar, şehidin eşi Nedime Uyar ile polisler ve şehit aileleri katıldı.


Haber Tarihi: 26.07.2022

HaberlerSÖZ VERDİK, SAĞLIK OCAĞI YAPIYORUZ...

...

Salihli Çarşamba Pazaryerinin Açık Alanı Membran İle Kapatıldı

...

Başkan Kayda ve Vali Karadeniz Dedetaşı ve Beş Eylül Mahallesine Yapılacak Aile Sağlığı Merkezi Protokolünü İmzaladı

...

Başkan Kayda, İktisat Fakültesi’nin Yeni Dekanı Koçtürk’ü Ağırladı

...

Salihli’de 4. Modifiye Festivalinde Araçlar Görücüye Çıktı

...

Salihli Belediyesi’nde “En İyi Narkotik Polis Anne” Eğitimi Verildi

...

Şehit Polis Mehmet Uyar’ın İsmi Caddeye Verildi

...

Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

...

Salihli Belediyesi’nden Hayvan Üreticilerine Yem Desteği

...

Başkan Kayda, “15 Temmuz’da Demokrasiye İnananlar Kazandı.”

...

SALİHLİ BELEDİYE BAŞKANI KAYDA’DAN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR.

...

Başkan Kayda, “Kurban Bayramımız Kutlu Olsun”

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü Ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli Bayrama Hazır

...