» Güncel  » Haberler

  

SÖZ VERDİK, SAĞLIK OCAĞI YAPIYORUZ...
 
Dedetaşı ve Beşeylül Mahallesine Yapılacak Aile Sağlığı Merkezi Protokolünde İmzalar Atıldı
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Dedetaşı ve Beşeylül Mahallelerinde yaşayan vatandaşlara sağlık hizmeti verecek olan Aile Sağlığı Merkezi protokolünü hayırsever iş insanı Mehmet Koç ile birlikte imzaladı. Salihli Belediyesi’nin yer tahsis ettiği 225 metrekare büyüklüğündeki alan üzerine inşa edilecek olan Aile Sağlığı Merkezi, Dedetaşı ve Beşeylül Mahallelerine 3 doktor ile sağlık hizmeti verecek.
 
Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ile Aile Sağlığı Merkezinin yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Mehmet Koç arasında protokol imzalandı. Aile Sağlığı Merkezi inşaatının kısa zamanda başlayacağını belirten hayırsever iş insanı Mehmet Koç, yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin Dedetaşı ve Beşeylül Mahallelerine hayırlı olmasını diledi.
 
İmza töreninde konuşan Başkan Kayda, Salihli Belediyesi olarak her alanda hizmet verdiklerini belirterek, “Sağlık hizmetlerine insanlarımızın kolayca ulaşmasını sağlamak için eksikliğini tespit ettiğimiz tüm mahallelerimizde aile sağlığı merkezleri ve sağlık evleri yapıyoruz. Salihli ilçe merkezimiz ile mahallelerimize 8 yılda 5 Aile Sağlığı Merkezi ile 10 Sağlık Evi yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. 2022 yılında, iki mahallemizin ortak sağlık hizmetinden faydalanacağı şekilde Keli ve Gaffar Okkan Mahallemiz ile Atatürk Mahallemize, yine iki mahallemizin ortak sağlık hizmetinden faydalanacağı şekilde Dedetaşı ve Beşeylül Mahallelerimize de Aile Sağlığı Merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemize ait olan arsayı, Meclisimizden aldığımız yetki ile Aile Sağlığı Merkezi yapılması için tahsis ettik. Hayırsever iş insanı ve sevgili kardeşim Mehmet Koç, iki mahallemize sağlık hizmeti verecek olan Aile Sağlığı Merkezinin yapım işini üstlendi. Hayırsever kardeşime, hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, Aile Sağlığı Merkezinin Salihli’mize, Dedetaşı ve Beşeylül Mahallelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
İmza törenine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca, Dedetaşı Mahalle muhtarı Telat Duran, Beşeylül Mahalle muhtarı Salih Baldan ve iş insanı Mehmet Koç katıldı.


Haber Tarihi: 08.08.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “2023 Performans Programı Hayırlı Olsun”

...

Öğrencilerden Can Dostlara Anlamlı Ziyaret

...

Salihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Salihli’ye Kazandırılan Yeni Projeler Belediye Meclis Üyelerine Yerinde Tanıtıldı

...

Salihli Belediyesi İlçedeki Kurumlar İşbirliğinde 35 Branşta Ücretsiz Kurs Düzenliyor

...

Salihli Belediyesi 100. Yıl Kurtuluş Kupasında Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli Belediyesi 100. Yıl Kurtuluş Kupası Düzenliyor

...

Salihli Belediyesi’nden Üzüm Üreticilerine Sıcak Çorba ve Çay İkramı

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

...

Salihli’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda, “Gazilik, En Büyük Onurdur.”

...

Başkan Kayda, “Salihli’nin Çöp Sorununu Çözdük"

...

Kula-Salihli Jeoparkı, Salihli Belediyespor Oyuncularına Tanıtıldı

...

Salihli’de Kurtuluş Coşkusu Hande Yener İle Taçlandı

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılı Büyük Coşkuyla Kutlandı

...