» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda Muhtarların Gününü Kutladı
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçe merkezi ile mahallelerde görev yapan muhtarlar için yemek düzenleyerek Muhtarlar Günü’nü kutladı.
Bizim Ev Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda muhtarlara seslenen Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Değerli yol arkadaşlarım, sizlerle beraber görev yapmaktan dolayı büyük onur ve gurur duyuyorum. Muhtarlarımızla birlikte mahallelerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek sorunları çözüyoruz. Ben öncelikle sizlere sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Bugün sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum. Salihli’mize hizmet yolunda gece gündüz demeden birlikte çalıştığımız muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor ve sizlere sağlık, huzur ve uzun ömür diliyorum” dedi.
Görev yaptığı 8,5 yıllık süre içerisinde ilçe merkezi ile 102 mahalleye kazandırılan yatırımlar ve hizmetlerle ilgili muhtarlara bilgi veren Başkan Kayda, Cumhur İttifakı ile yeni dönemde de hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi. Salihli’de büyük yatırımları hayata geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Kayda, doğalgazın gelmesiyle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde yeni fabrikaların yükseldiğini 10 bin kişiye iş kapısı açtıklarını, üretime başlayan fabrikaların ilanla işçi aradığını kaydetti.
Başkan Kayda, “Cumhur İttifakı’nın gücü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Salihli’miz için gece gündüz demeden hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Kamu hizmetlerinin vatandaşlara ulaşması noktasında muhtarların önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Kaymakam Sağlam da, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Vatandaşlarımızın hizmetlerle buluşması noktasında kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir görev üstlenen değerli muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Muhtarlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen programa, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Salihli Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güler ile muhtarlar katıldı.


Haber Tarihi: 24.10.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...