» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi “Atatürk ve Salihli” Konferansı Düzenledi
 
Salihli Beleidyesi, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Salihli ve Atatürk” konulu bir konferans düzenledi. Salihli Belediyesi Sanat Evinde düzenlenen konferansta, araştırmacı-yazar Mustafa Uçar tarafından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı yıllarında Salihli’ye yaptığı ziyaretler anlatıldı.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 7 Eylül 1922 tarihinde ilk defa Salihli’yi ziyaret ettiğini ifade eden araştırmacı-yazar Uçar, Yunan askerleri tarafından işgal edilen Salihli ve köylerinde halka büyük zulümler yapılarak şehrin düşman askerlerince yakıldığını söyledi. Araştırmacı-yazar Uçar, Türk Milletinin yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin en son kararlarının Atatürk ve silah arkadaşları Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak ve İsmet İnönü tarafından Salihli’de bağlı Adala Mahallesinde bulunan Atatürk Evinde alındığını sözlerine ekledi.
Salihli Belediyesi tarafından ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Salihli ve Atatürk” konulu bir konferans düzenlediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ise, “Güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü nedeniyle yıl boyunca etkinlik, konser ve programlar düzenleyerek kurtuluş coşkumuzu hep birlikte yaşıyoruz. Şehirlerin bir ruhu ve hafızası vardır. Bu ruhu ve hafızayı her zaman canlı tutmak gerekir. ‘Salihli ve Atatürk’ konulu konferansımızda verdiği bilgilerle bizleri aydınlatan araştırmacı-yazar Mustafa Uçar ile değerli katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.
Konferansa, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Belediye meclis üyeleri ve ilçe kurum müdürleri, oda ve kooperatif başkanları, MCBÜ Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte sekreteri Aynur Palamutçuoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 31.10.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “Atatürk Kalplerimizde Ebediyen Yaşayacaktır”

...

Salihli Belediyesi Atatürk’ü Anma Kupası Düzenliyor

...

Salihli Belediye Meclisi 8 Maddeyi Karara Bağladı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan Salihlililere 100. Yıl Teşekkürü

...

Cumhuriyetin 100. Yılında Salihli’de 1923 Fidan Toprakla Buluştu

...

Salihli’de Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılı Kutlamaları Başladı

...

Salihli’de Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yıl Coşkusu Meydanlara Sığmadı

...

Başkan Kayda, “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”

...

Salihli’de Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı Gurur ve Coşkuyla Kutlandı

...

100 Yıllık Gururumuz, Yaşasın Cumhuriyet Binlerce Salihlili Cumhuriyet İçin Yürüdü

...

Salihli Belediyesi’nin 2024 Yılı Bütçesi 922 Milyon Lira

...

Başkan Kayda’dan Vatandaşlara Bayrak Çağrısı

...

Başkan Kayda, Muhtarların Gününü Kutladı

...

Salihli’yi Kazanan Üniversite Öğrencileri Kent Müzesini Ziyaret Etti

...