» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi “Atatürk ve Salihli” Konferansı Düzenledi
 
Salihli Beleidyesi, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Salihli ve Atatürk” konulu bir konferans düzenledi. Salihli Belediyesi Sanat Evinde düzenlenen konferansta, araştırmacı-yazar Mustafa Uçar tarafından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı yıllarında Salihli’ye yaptığı ziyaretler anlatıldı.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 7 Eylül 1922 tarihinde ilk defa Salihli’yi ziyaret ettiğini ifade eden araştırmacı-yazar Uçar, Yunan askerleri tarafından işgal edilen Salihli ve köylerinde halka büyük zulümler yapılarak şehrin düşman askerlerince yakıldığını söyledi. Araştırmacı-yazar Uçar, Türk Milletinin yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin en son kararlarının Atatürk ve silah arkadaşları Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak ve İsmet İnönü tarafından Salihli’de bağlı Adala Mahallesinde bulunan Atatürk Evinde alındığını sözlerine ekledi.
Salihli Belediyesi tarafından ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Salihli ve Atatürk” konulu bir konferans düzenlediklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ise, “Güzel şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü nedeniyle yıl boyunca etkinlik, konser ve programlar düzenleyerek kurtuluş coşkumuzu hep birlikte yaşıyoruz. Şehirlerin bir ruhu ve hafızası vardır. Bu ruhu ve hafızayı her zaman canlı tutmak gerekir. ‘Salihli ve Atatürk’ konulu konferansımızda verdiği bilgilerle bizleri aydınlatan araştırmacı-yazar Mustafa Uçar ile değerli katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.
Konferansa, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Belediye meclis üyeleri ve ilçe kurum müdürleri, oda ve kooperatif başkanları, MCBÜ Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte sekreteri Aynur Palamutçuoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 31.10.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...