» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yılı Kutlamaları Başladı
 
Salihli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Salihli Belediye Başkan Vekili Metin Durmaz, Atatürk Anıtı´na çelenk sundu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla sona erdi.
Törene, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Vekili Metin Durmaz, Garnizon Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti başkanları, esnaf ve oda başkanları, Gaziler ve Şehit aileleri, , kurum ve okul müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Öte yandan, Cumartesi günü saat 09.30´da Kaymakamlık makamında Tebrikatın kabulü töreni yapılacak. Saat 10.00´da ise Kent Meydanında Cumhuriyet Bayramı kutlama programı gerçekleştirilecek.
Salihli Belediyesi’nin düzenlediği Fener Alayı ise saat 19.23´te Atatürk Anıtı´ndan başlayıp Ferah, Şüheda ve Kurudere Caddeleri istikametinden Kent Meydanında sona erecek.
Belediye Başkanı Zeki Kayda, Türkiye Cumhuriyeti´nin 99. kuruluş yıl dönümü kutlama etkinliklerinin iki gün boyunca Salihli’de coşkuyla süreceğini belirterek, “ Cumhuriyetimizin ilanının 99.yıl dönümü coşkusunu hep beraber yaşamak için Belediyemiz tarafından düzenlenen geleneksel 29 Ekim Fener Alayına Türk Bayraklarımızla birlikte tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.


Haber Tarihi: 31.10.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...