» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yılını büyük bir gururla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşadığını belirten Başkan Zeki Kayda, “İlk günkü heyecanla, aynı bayrağın altında bir ve beraber olarak Cumhuriyet ülküsünü yaşatacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyetin ilelebet var olacağını vurgulayan Başkan Kayda, mesajın devamında şunları söyledi:
“Savaş meydanlarında yediden yetmişe, kadını kızı, genci yaşlısı tüm dünyaya emsal olmuş bir kahramanlık destanı yazan milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmiştir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye topyekûn bütün Anadolu insanı bağımsızlığımız için, gelecek güzel günler için can vermiştir.
Sarsılmaz bir imanla, vatan, millet ve bayrak sevdasıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık Türk tarihinin son devletidir. Biz asla esareti kabul etmemiş, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon’da destan yazan aziz milletimiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde dünyaya meydan okumuştur.
Cumhuriyet ile taçlandırılan bu zor yılların sonunda aydınlık günler için az zamanda çok büyük işler yapılmıştır. Artık hepimize düşen görev Cumhuriyetin kurulduğu bu toprakları daha yaşanabilir kılmaktır. Cumhuriyeti ilan eden atalarımıza borcumuzu ancak çok çalışarak ödeyebiliriz. İlimde, bilimde, kültürde, sanatta, teknikte ve sanayide büyük atılımlar yaparak Cumhuriyet ruhunu daha da diri tutabiliriz.
Cumhuriyetimiz, geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkacağız. Salihli’mizin geleceğine, Türkiye’mizin geleceğine sahip çıkacağız. Aynı bayrağın altında, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir ve beraber olarak sonsuza kadar yaşatacağız.
Cumhuriyetimizi kuran başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, Salihlili hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.
Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk milleti!”


Haber Tarihi: 31.10.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...