» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Cumhuriyetimizin 99. Yıl Coşkusu Kent Meydanında İlk Günkü Heyecanla Kutlandı
 
Cumhuriyetin ilanının 99. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Salihli’de ilk günkü heyecanla coşkuyla kutlandı. Cumhuriyetin, şanlı tarihimizde kimseye boyun eğmeden yaşamak için canımızla ve kanımızla ödediğimiz bedelin karşılığı olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için topyekûn giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir. Başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O´nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.
Salihli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamlık makamında düzenlenen Tebrikat töreni ile başladı. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, ilçe protokolü ile bayramlaştı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Salihli Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Kent Meydanında düzenlenen program ile devam etti. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bayraklarla donatılan Kent Meydanında saydı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasından sonra öğrencileri ve vatandaşları selamlayan Kaymakam Sağlam ve Başkan Kayda, törene katılan Salihlililerin bayramını kutladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Sağlam, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ilk günkü heyecanla yeniden yaşadıklarını belirterek Salihlili vatandaşların bayramını kutladı.
Salihli Merkez Anadolu Lisesi’nin hazırladığı “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” temalı kutlama programında, Salihli Halk Oyunları Derneği tarafından halk oyunu gösterileri sunuldu. Öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden törende, resim, şiir, spor ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Sağlam, Başkan Kayda ve Başsavcı Balık tarafından ödül verildi.
Kent Meydanında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Salihli Merkez Anadolu Lisesi Bando Takımının ve törene katılan okulların gerçekleştirdiği resmi geçit töreniyle sona erdi.
Kutlama törenine, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz, siyasi parti temsilcileri, esnaf odaları başkanları, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.
Öte yandan, bu akşam saat 19.23’te 29 Ekim Fener Alayı gerçekleştirilecek. Salihli Belediyesi’nin düzenlediği Fener Alayı, Atatürk Anıtı önünden başlayarak Ferah, Şüheda ve Kurudere Caddeleri istikametinden Kent Meydanında sona erecek.


Haber Tarihi: 31.10.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...