» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi 8 Maddeyi Karara Bağladı
 
Salihli Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi.
Belediye Meclis Salonunda yapılan ve 8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Başkan Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak Kasım ayı toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, güzel şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının Salihli’de coşkulu bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Başkan Zeki Kayda, “29 Ekim Bayramımızı, gün boyu düzenlediğimiz etkinlikler, törenler ve fener alayı yürüyüşümüz ile Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde coşkuyla kutladık. Kent Meydanımızı hazırlayan tüm personelime ve bayram kutlamalarımıza katılan sevgili hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte yürüttüğümüz projeler kapsamında, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Adala ve Sart Mahallerimize birer adet halı saha, Gümüşçayı Rekreasyon alanında bulunan futbol sahası ve tenis kortları için soyunma odaları yapılacak. Ali İhsan Karayiğit semt spor sahamız da zemini, tribünleri ve soyunma odaları ile baştan aşağı yenilenecek. Toplamda 25 milyon liralık yatırımı Salihli’mize kazandırdık. Ayrıca, Yılmaz ve Poyrazdamları Mahallelerimize kazandıracağımız yeni köprüler için yüklenici firmaya yer teslimini yaptık. Salihli’mize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.
Doğalgaz çalışmalarıyla ilgili olarak meclis üyelerine bilgi veren Başkan Kayda, “Değerli hemşehrilerim, doğalgaz konusunda müsterih olun. Çalışmalar 5 mahallemizde devam ediyor. Bunlara Gümüş Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi Koşuyolu Caddesi de eklenecek. Belediye ekiplerimiz AKSA Gaz ile koordineli bir şekilde çalışıyor. Bizlere gösterdiğiniz anlayış ve sabırdan dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Yoklama ve geçmiş meclis kararların dağıtılması ile başlayan toplantıda, ilgili komisyonlardan gelen raporlar oyu birliği ile kabul edilirken, Adala Mahallesi 138 ada 1 parselde hazırlanan 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planı değişikliği talebi oy çokşuğu ile kabul edildi.
İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen, Kurtuluş Mahallesi Koşuyolu Caddesi Türkeli Parkı içerisindeki kafeteryanın tahsis edilmesi talebi ise oy birliği ile Hukuk ve Tarifeler ile Bütçe Komisyonlarına havale edildi. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Salihli’ye kazandırılacak spor tesisleriyle ilgili olarak Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya protokol yapma yetkisi verilmesi talebi de meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.
Salihli Belediye Meclisi, 2022 yılının son toplantısını 6 Aralık Salı günü saat 20.00’da gerçekleştirecek.


Haber Tarihi: 02.11.2022

HaberlerSalihli OSB Müteşebbis Heyeti 2022 Yılının Son Toplantısını Yaptı

...

Salihli’de Meydanlar Işıl Işıl Oldu

...

Salihli’de Zabıta ve İlçe Tarımdan Kasap Denetimi

...

Kent Müzesi Seramik Sergisine Evsahipliği Yapıyor

...

Salihli’de Yalan Makinası Oyunu Seyircilerle Buluştu

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Sporun Yıldızları Ödüllendirildi

...

Salihli’de Zabıta Pastane ve Tatlı İmalathanelerini Denetledi

...

Salihli’de Kadın Kooperatifleri Projeleri Değerlendirdi

...

Başkan Kayda, İlk Mezun Olan Kursiyerlere Sertifika Verdi

...

Kültür Gezisinde 3. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...

Atatürk Evi Göz Kamaştırıyor

...

Salihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihlili Gençler Ankara’da Anıtkabir İle Tarihi Yerleri Gezdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Aralık Ayı Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Liseli Gençlerde 2. Kafile Ankara’ya Uğurlandı

...