» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı
 

 Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Salihli´de düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, ilk olarak Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çelenklerinin sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de sirenlerin çalmasıyla birlikte, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, bayraklar yarıya indi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni tamamlandı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılı nedeniyle düzenlenen ikinci anma etkinliği, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. Salihli Anadolu Lisesi’nin hazırladığı anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma programında, ilçedeki okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Sağlam, Belediye Başkanı Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Balık tarafından ödül verildi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, Salihli Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ile sona erdi.
Çelenk sunma töreni ile Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda düzenlenen anma programına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz ve Serkan Sözer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, siyasi parti başkanları, esnaf ve oda başkanları, Gaziler ve Şehit aileleri, kurum ve okul müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Haber Tarihi: 14.11.2022

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısında 10 Maddeyi Karara Bağlayacak

...

Mersinli Mahallesinde Yollar Kilit Parke Taşıyla Buluştu

...

Belediye Ekipleri, Şirinyer Mahallesinde 5 Bin Metrekare Taş Döşedi

...

Başkan Kayda, “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

2. Salihli-Sart Para Kongresi Tarihi Gymnasiumda Yapıldı

...

Başkan Kayda’dan Vali Ünlü ve Rektör Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli’de Gazilerin Gurur Günü 19 Eylül Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Gaziler Günü Mesajı

...

Çarşamba Pazaryeri İle Bedesten Arasındaki Açık Alan Kapatıldı

...

Başkan Kayda Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

...

Hacıdır Mahallesinde Yollara Kilit Parke Taşı Döşendi

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı

...

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak

...

Kula-Salihli Jeoparkı 2024 Yılı UNESCO Toplantısına Evsahipliği Yapacak

...

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı

...