» Güncel  » Haberler

  

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi
 
Salihli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçe merkezinde liselerde eğitim gören öğrenciler için Ankara ve Çanakkale’nin yer aldığı Kültür Gezileri düzenleniyor.
Salihli Belediye Başkanlık makamında Belediye Başkanı Zeki Kayda ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen arasında imzalanan protokol kapsamında, milli, tarihi ve manevi mirasların tanıtılması amacıyla ilçedeki liselerde eğitim gören öğrenciler, yapılacak planlama dahilinde bir rehber eşliğinde Ankara ve Çanakkale gezilerine gönderilerek Türk tarihinde önemli yere sahip olan tarihi mekanları ziyaret etme fırsatı bulacak.
İmza töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yenen, “Türkiye Yüzyılı gençliği Ata’sının izinde. Öğrencilerimiz, milli, manevi miraslarımızı tanıtma ve sahip çıkma adına, Ankara Anıtkabir ve tarihi mekanları ile “Çanakkale Geçilmez” destanının yazıldığı tarihi mekanları ziyaret edecekler. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’ya bizlere verdiği destekten ötürü öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Salihli Belediyesi’nin eğitime her zaman öncelik verdiğini ifade eden Başkan Zeki Kayda ise, “Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde imzaladığımız protokol kapsamında, milli, tarihi ve manevi miraslarımızı tanıtmak amacıyla ilçemizdeki liselerde eğitim gören öğrencilerimizi Ankara ve Çanakkale’nin yer aldığı Kültür Gezilerine göndereceğiz. Atamızın izinde, geleceğe emin adımlarla yürüyen sevgili gençlerimiz, Ankara ve Çanakkale’ye düzenleyeceğimiz kültür gezileri sayesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir ile Cumhuriyetimizin ilan edildiği tarihi mekanları ve 255 bin şehidimizin canlarını feda ederek Çanakkale Destanı’nı yazdığı kutsal toprakları bizzat yerinde ziyaret edecekler. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.


Haber Tarihi: 21.11.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “Alparslan Türkeş Sevgisi, Bu Kalplerde Asla Bitmeyecek.”

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi

...

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

...

Başkan Kayda Vali Karadeniz’i Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Ekmek Gramajı Denetimi Yaptı

...

Salihli’de Atatürk'ü Anma Turnuvası’nda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli’de Öğrenciler Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu Atatürk’ü Anma Koşusunda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli Belediyesi Atatürk'ü Anma Turnuvası Düzenliyor

...

Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Kalplerimizde Ebediyen Yaşayacaktır”

...