» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
 
Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çelenk sunma töreni ve kutlama programı ile kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Törene, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ikinci tören, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Türkbirliği Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programı ile devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, “Öğretmenlik mesleği sabır, emek ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini özveriyle icra eden tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Törende, emekliye ayrılan öğretmenlere, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlediği ‘Öğretmen’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Sağlam, Belediye Başkanı Kayda ve Cumhuriyet Başsavcısı Balık tarafından ödülleri dağıtıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Salihli Türkbirliği Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Adı Sanı Duyulmamış’ temalı oratoryo ile sona erdi.
Program sonunda Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Sergi Salonunda açılan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerin fotoğraflarının yer aldığı resim sergisi, protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi.
Programa, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan Karaçalı, siyasi parti temsilcileri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Haber Tarihi: 25.11.2022

HaberlerBaşkan Kayda, “Alparslan Türkeş Sevgisi, Bu Kalplerde Asla Bitmeyecek.”

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de Öğretmenler Günü Ağaç Dikme Etkinliği Düzenlendi

...

Belediye ve İlçe Milli Eğitim’den Lise Öğrencilerine Ankara-Çanakkale Gezisi

...

Başkan Kayda Vali Karadeniz’i Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekipleri Marketlerde Ekmek Gramajı Denetimi Yaptı

...

Salihli’de Atatürk'ü Anma Turnuvası’nda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli’de Öğrenciler Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu Atatürk’ü Anma Koşusunda Ödüller Dağıtıldı

...

Salihli Belediyesi Atatürk'ü Anma Turnuvası Düzenliyor

...

Belediye Personeli Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Özlem ve Minnetle Anıldı

...

“Atatürk Sevgisi Kalplerimizde Ebediyen Yaşayacaktır”

...