» Güncel  » Haberler

  

Başkan Kayda, “Alparslan Türkeş Sevgisi, Bu Kalplerde Asla Bitmeyecek.”
 
Türk Milliyetçiliğinin lideri, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu, Ülkücü Hareketin ve Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş’in 105. doğum yılı sebebiyle anma mesajı yayımlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Alparslan Türkeş sevgisi, kalplerimizde sonsuza kadar var olacaktır” dedi.
Başkan Kayda, mesajın devamında şu ifadelere yer verdi;
“20. yüzyıl Türkiye’sine damgasını vuran ve sonsuza kadar Türk milletinin gönlünde yaşayacak olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i doğumunun 105. yılında rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. O’nun düşüncelerinin ne kadar önemli olduğunu, ne kadar ileri görüşlü siyasi bir lider olduğunu içinde bulunduğumuz ülke şartlarında çok daha iyi anlıyoruz.
Merhum Alparslan Türkeş, yaşamı boyunca ilkeleriyle Türk siyasetinde rol almış, Türk milletine ve Türk dünyasına hizmet etmiş, devletin selameti, milletin bekası, Cumhuriyetin ve demokrasinin ilelebet yaşatılması için her türlü çileye katlanmış bir devlet adamıdır.
Alparslan Türkeş, ömrü boyunca verdiği mücadele ile Türk-İslam âleminde milyonlarca yüreğin sevgisini ve saygısını kazanmış, Türk dünyasının Başbuğu haline gelmiştir.
Türk milletini, Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, birliğe, kardeşliğe, hak yoluna, Allah yoluna davet etmiş ve bu çağrıya cevap almış bir liderdir.
Ezanı, bayrağı ve vatanı en ulvi değer olarak gören; Türk milletini dünyaya lider yapacak ülküyü kalplere yerleştirmiştir. Demokrasiye olan inancı ile ülkemizin içine düştüğü birçok kriz ve buhranlı günlerde yol gösterici olmuştur.
Türk milletinin bağrından çıkan, Milliyetçi Hareketin kurucu lideri, dava ve devlet adamı, büyük Türk milliyetçisi, Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’ in 105. doğum yılını, O’na duyduğumuz özlem ve saygıyla anıyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun Başbuğum.”


Haber Tarihi: 25.11.2022

HaberlerSalihli Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yılın Son Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Başkan Kayda’dan 14 Amatör Kulübe 480 Bin Lira Destek

...

Başkan Kayda, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

...

Salihli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Öğretmenlere Çiçekli Kutlama

...

Başkan Kayda, Öğretmenler İle Buluştu

...

Salihli’de Çocuklar Günü’nde Anlamlı Etkinlik

...

Salihli’de 2. Öğrenci Kafilesi Ankara’ya Uğurlandı

...

Başkan Kayda, Liseli Gençleri Ankara’ya Uğurladı

...

Salihli Belediyesi Ev Sahipliğinde Küçükler Masa Tenisi Türkiye Grup Şampiyonası Başladı

...

Salihli Belediye Başkanlığı Atatürk’ü Anma Kupası’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

...

Salihli’de Atatürk Sevdiği Şarkılarla Anıldı

...

Salihli Belediyesi Çalışanları Atatürk’ü Özlemle Andı

...

Salihli’de Büyük Önder Atatürk Saygı ve Özlemle Anıldı

...