» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Kültür ve Sanat Etkinlikleri Hız Kesmedi
 
Salihli Belediyesi, ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla 2022 yılında 100. Yıla özel konserler, tiyatro oyunları, sportif faaliyetler, kültürel ve sanatsal programlar ile ilçe genelinde tüm vatandaşlara kurtuluş coşkusunu yaşattı.
Salihli Belediyesi tarafından Kültür ve Sosyal İşler, Spor İşleri, Sosyal Yardım İşleri ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlükleri işbirliğinde Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonu ve Kent Müzesinde gerçekleştirilen "100. Yıl Kurtuluş Kültür ve Sanat Etkinlikleri" kapsamında Salihlililer, ilçenin kurtuluş coşkusunu yıl boyunca düzenlenen konserler, tiyatro oyunları, sportif faaliyetler, seminerler, sergiler ve birbirinden güzel programlar ile kutladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan bağımsızlık mücadelesi sonucunda Egenin incisi güzel Salihli’nin 5 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtulduğunu ifade eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “2022 yılı, tüm Salihlililer için büyük önem taşıyor. Kurtuluşumuzun 100. Yıldönümünü, yıl boyunca düzenlediğimiz kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerle tüm hemşehrilerimiz ile birlikte coşku içinde kutladık” dedi.
Konserler, tiyatro oyunları, sportif faaliyetler, gençler ve çocuklar için festivaller olmak üzere vatandaşları birçok kültürel ve sanatsal aktivite ile buluşturduklarını belirten Başkan Kayda, “2023 yılında da Cumhuriyetimizin 100. yılını, büyük bir coşku ve gururla ilk günkü heyecanla, güzel şehrimizde bir ve beraber olarak kutlayacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır, içimizdeki Cumhuriyet ışığı hiç sönmeyecektir” dedi.


Haber Tarihi: 02.01.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş’ Konseri

...

Salihli Belediyesi Kırsal Mahallelerdeki Su Baskınlarına Müdahale Etti.

...

Yılmaz Mahallesinde Yeni Köprü Çalışmaları Başladı

...

Başkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

“Bu Şehrin Her Karışında İzimiz Var”

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi TSM Korosundan ‘Ustalara Saygı’ Konseri

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa DağıtıyorSalihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa Dağıtıyor

...

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2023’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yeni Yılın İlk Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Kent Müzesi 2022 Yılında 12 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

...

Salihli'de Bin 308 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Kültür ve Sanat Etkinlikleri Hız Kesmedi

...