» Güncel  » Haberler

  

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı
 
Yediden yetmişe herkesin şarkılarını severek dinlediği devlet sanatçısı Barış Manço, Salihlili ‘Adam Olacak Çocuklar Barış Manço Şarkıları 2 Konseri’nde çocukların söylediği unutulmayan Barış Manço şarkıları ile anıldı.
Salihli Belediyesi Piyano Kursiyerlerinin Eğitmen Gülmira Ustalar yönetiminde Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda gerçekleştirdiği anma konserinde sahne alan piyano kursiyerleri, Barış Manço´nun dillerden düşmeyen Gül Pembe, Arkadaşım Eşek, Bugün Bayram, Kara Sevda, Unutamadım, Kol Düğmeleri, Aynalı Kemer, Domates, Biber, Patlıcan ve Müsaadenizle Çocuklar gibi çok sevilen 14 şarkısını seslendirdi. Genç yeteneklerin söylediği birbirinden güzel unutulmayan Barış Manço şarkılarına, salonu dolduran seyirciler de eşlik etti.
Salihlili ‘Adam Olacak Çocuklar’ konser sonunda izleyenlerden büyük alkış aldı. Genç yaşta teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül de Karadeniz türküsü ile anıldı.
Konseri başarıyla tamamlayan genç yetenekleri tebrik eden Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Anadolu pop müziğinin önde gelen ismi, besteci, söz yazarı, TV programcısı devlet sanatçımız Barış Manço´yu özlemle anıyoruz. Birçok nesil onun şarkılarıyla, televizyon programıyla büyüdü. Geleceğimizin teminatı olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün küçük hanımlar, küçük beyler dediği ‘Adam olacak çocuklarımız’ tarafından hazırlanan Barış Manço konserimizde gördük ki bizim çocuklarımız artık adam olmuş. Belediye Başkanımız Zeki Kayda’nın sizlere selam ve sevgilerini iletiyorum. Geçen yıl güzel Salihli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında 1. Konserimizi, bu yıl da Cumhuriyetimizin ilanının 100. Yılında 2. Konserimizi düzenledik. Konserimize emek veren eğitmenimize, sevgili çocuklarımıza ve değerli ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Yardımcısı Karaoğlu, konseri hazırlayan Piyano Eğitmeni Gülmira Ustalar ile velilere çiçek takdim ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Gençlik Spor Müdürü Oktay Ayaz, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın, Diyanet Gençlik Koordinatörü Mehmet Demirtaş, Belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri muhteşem bir konsere imza atan piyano kursiyerlerine madalya verdi. Barış Manço’nun kendi bestelediği şarkılarla anıldığı konser, hep birlikte kesilen pasta ile sona erdi.


Haber Tarihi: 06.01.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan Türkülerle Türkiye Konseri

...

Başkan Kayda, “Berat Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

Salihli’de Uzak Doğu Esintileri 2 Fotoğraf Sergisi Açıldı

...

Salihli Belediyesi’nde Davullu Zurnalı Toplu Sözleşme Sevinci

...

Salihlili Çocuklara Karne Hediyesi

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi’nde En Düşük İşçi Ücreti 25 Bin Lira Oldu

...

Başkan Kayda’dan Regaip Kandili ve Üç Aylar Mesajı

...

Salihli’de Barış Manço Şarkılarıyla Anıldı

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi ‘Arama-Kurtarma Ekibi’ Kuruyor

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2024’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli'de Bin 221 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Yeni İmar Düzenlemesiyle Keli, Dedetaşı ve Gümüş Mahallelerinde İnşaat İzni 5 Kat Oldu

...

Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı Kafeteryası Açılışa Gün Sayıyor

...