» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa DağıtıyorSalihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa Dağıtıyor
 
Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hasta ve yaralı can dostlara şifa dağıtıyor.
“Her can bizim için değerlidir" sloganı ile hizmet veren rehabilitasyon merkezinde, 2022 yılında bin 209 hayvanın tedavisini ve bakımını yapılırken, 224 hayvanı sahiplendirerek yeni bir yuvaya kavuşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren merkez, vatandaşlardan gelen ihbarları da anında değerlendirip, "Haybulans" adı verilen hayvan ambulansı ile yaralı can dostlara hızla müdahale ediyor.
Sokak hayvanlarının kısırlaştırma, salgın hastalıklara karşı aşılama, sahiplendirme, kimliklendirerek kayıt altına alma, barındırma, tedavi gibi tüm ihtiyaçlarının karşılandığı merkezde, yeni alınan ultrason cihazlarıyla yaralı hayvanların ameliyatları da yapılıyor.
Merkezde can dostların yanı sıra doğada yaralı halde bulunan hayvanların bakımlarının görevli 3 veteriner hekim ve 10 personel tarafından yapıldığını anlatan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Merkezde hayvanların günlük bakımlarını yoğun şekilde yapıyoruz. Araç çarpması, düşme, kanama, zehirlenme vakaları sonucunda yaralanan sokak hayvanlarına olay yerinde acil müdahalede bulunabilmek amacıyla ‘Haybulans´ adı verilen hayvan ambulansı hizmetini başlattık. Vatandaşlarımız, “153” ya da “0 236 714 20 65” nolu telefonları arayarak yaralanan can dostlar için Haybulansı çağırabilmektedir. Salihli Belediyesi olarak sokak hayvanlarının da bir can taşıdığını bilerek en iyi şekilde hizmet alması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.


Haber Tarihi: 09.01.2023

HaberlerSalihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş’ Konseri

...

Salihli Belediyesi Kırsal Mahallelerdeki Su Baskınlarına Müdahale Etti.

...

Yılmaz Mahallesinde Yeni Köprü Çalışmaları Başladı

...

Başkan Kayda, Regaip Kandili’ni Kutladı

...

“Bu Şehrin Her Karışında İzimiz Var”

...

Başkan Kayda’dan Öğrencilere İyi Tatiller Mesajı

...

Salihli Belediyesi TSM Korosundan ‘Ustalara Saygı’ Konseri

...

Başkan Kayda, Gazeteciler Gününü Kutladı

...

Salihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa DağıtıyorSalihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa Dağıtıyor

...

Salihli’de Adam Olacak Çocuklar Barış Manço’yu Şarkılarıyla Andı

...

Salihli Belediye Meclisi, Kayda Başkanlığında 2023’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

...

Salihli Belediye Meclisi, Yeni Yılın İlk Toplantısını Bu Akşam Gerçekleştirecek

...

Kent Müzesi 2022 Yılında 12 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

...

Salihli'de Bin 308 Çift “Mutluluğa Evet” Dedi

...

Salihli’de Kurtuluşun 100. Yılında Kültür ve Sanat Etkinlikleri Hız Kesmedi

...