» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş’ Konseri
 
Salihli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Şef Mustafa Şentürk yönetiminde hazırladığı “Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş” konserinde, Türk Halk Müziği Koro üyeleri ve solistler, Türk Halk Müziği’nin unutulmaz ismi, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş´ın sevilen türküleriyle dolu unutulmaz bir gece yaşattı.
Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşan Türk Halk Müziği Korosu, sunuculuğunu Beyhan Duran’ın yaptığı konserde, şef Mustafa Şentürk yönetiminde dillerden düşmeyen Neşet Ertaş türkülerini seslendirerek seyircileri türkü yolculuğuna çıkardı.
Şef Mustafa Şentürk yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, iki bölümden oluşan konserde, Neşet Ertaş ile çeşitli yörelere ait olan birbirinden güzel 26 türküyü seslendirdi. Türkü dolu bir gecenin yaşandığı konserde, seyirciler de sevilen türkülere eşlik etti. Şef Mustafa Şentürk de güzel iki türkü seslendirerek geceye renk kattı.
Konser sonunda Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Korosu ve saz heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Salihli Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal etkinlikleri siz değerli sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu gece bilge Anadolu insanını merhum üstat Neşet Ertaş’ın türkülerinden oluşan harika bir gece yaşadık. Soğuk bir kış gecesinde içimizi ısıtan bazen hüzünlenip bazen coşturan, türkülerle dolu güzel bir gece yaşatan Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Koromuza teşekkür ederim. Belediyemizin katkılarıyla hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek” dedi. Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, şef Şentürk ile THM Koro üyelerine çiçek takdim etti.
Konsere, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Belediye daire müdürleri ile sanatseverler katıldı.


Haber Tarihi: 30.01.2023

HaberlerKent Müzesi Huzurevi Sakinlerini Ağırladı

...

Salihli’de Zabıta Ekiplerinden Fırınlara Ramazan Denetimi

...

Salihli’de Orman Haftasında Fidanlar Toprakla Buluştu

...

Başkan Kayda, Antalya’da MHP Belediye Başkanları Toplantısına Katıldı

...

Salihli’de Çanakkale Şehitleri Şanlı Zaferin 108. Yılında Anıldı

...

Kurtuluş Çarşısı ve Pazaryeri Hizmete Açıldı

...

Salihli’de Gümüşçayı Semt Pazaryeri Dualarla Hizmete Açıldı

...

Erasmus Öğrencileri Belediye Çini-Seramik Atölyesini Ziyaret Etti

...

Salihli Belediyesi Sağlık Çalışanlarının Bayramını Çiçekle Kutladı

...

Başkan Kayda, “Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun”

...

Salihli’de İstiklal Marşı’nın Kabulü Anma Programı İle Kutlandı

...

“İstiklal Marşı, Türk Milletinin Ortak Sesidir”

...

Salihli Belediyesi Depremzede Çocuklara Ücretsiz Kurslar Veriyor

...

Salihli Belediyesi ‘Hoş Geldin Bebek’ Projesiyle Anneleri Sevindiriyor

...

Salihli Belediyesi Kadınların Günü’nü Çiçekle Kutladı

...