» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi THM Korosundan ‘Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş’ Konseri
 
Salihli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Şef Mustafa Şentürk yönetiminde hazırladığı “Yurdumun Türküleri-3 Neşet Ertaş” konserinde, Türk Halk Müziği Koro üyeleri ve solistler, Türk Halk Müziği’nin unutulmaz ismi, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş´ın sevilen türküleriyle dolu unutulmaz bir gece yaşattı.
Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda seyircilerle buluşan Türk Halk Müziği Korosu, sunuculuğunu Beyhan Duran’ın yaptığı konserde, şef Mustafa Şentürk yönetiminde dillerden düşmeyen Neşet Ertaş türkülerini seslendirerek seyircileri türkü yolculuğuna çıkardı.
Şef Mustafa Şentürk yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu, iki bölümden oluşan konserde, Neşet Ertaş ile çeşitli yörelere ait olan birbirinden güzel 26 türküyü seslendirdi. Türkü dolu bir gecenin yaşandığı konserde, seyirciler de sevilen türkülere eşlik etti. Şef Mustafa Şentürk de güzel iki türkü seslendirerek geceye renk kattı.
Konser sonunda Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Korosu ve saz heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Salihli Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal etkinlikleri siz değerli sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu gece bilge Anadolu insanını merhum üstat Neşet Ertaş’ın türkülerinden oluşan harika bir gece yaşadık. Soğuk bir kış gecesinde içimizi ısıtan bazen hüzünlenip bazen coşturan, türkülerle dolu güzel bir gece yaşatan Şef Mustafa Şentürk ile Türk Halk Müziği Koromuza teşekkür ederim. Belediyemizin katkılarıyla hazırlanan kültür ve sanat etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek” dedi. Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, şef Şentürk ile THM Koro üyelerine çiçek takdim etti.
Konsere, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Belediye daire müdürleri ile sanatseverler katıldı.


Haber Tarihi: 30.01.2023

HaberlerSalihli Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantısında 10 Maddeyi Karara Bağlayacak

...

Mersinli Mahallesinde Yollar Kilit Parke Taşıyla Buluştu

...

Belediye Ekipleri, Şirinyer Mahallesinde 5 Bin Metrekare Taş Döşedi

...

Başkan Kayda, “Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun”

...

2. Salihli-Sart Para Kongresi Tarihi Gymnasiumda Yapıldı

...

Başkan Kayda’dan Vali Ünlü ve Rektör Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

...

Salihli’de Gazilerin Gurur Günü 19 Eylül Törenle Kutlandı

...

Başkan Kayda’dan Gaziler Günü Mesajı

...

Çarşamba Pazaryeri İle Bedesten Arasındaki Açık Alan Kapatıldı

...

Başkan Kayda Şampiyon Öğrencileri Ağırladı

...

Hacıdır Mahallesinde Yollara Kilit Parke Taşı Döşendi

...

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Kutlama Programına Katıldı

...

UNESCO’nun 2024 Toplantısı Kula-Salihli Jeoparkında Yapılacak

...

Kula-Salihli Jeoparkı 2024 Yılı UNESCO Toplantısına Evsahipliği Yapacak

...

Salihli Belediye Meclisi 12 Maddeyi Görüşüp Karara Bağladı

...