» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediyesi Adıyaman’a Mobil İkram Aracı Gönderdi
 
Salihli Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve çok sayıda ili kapsayan depremlerden etkilenen vatandaşlara sıcak çorba, çay, kek, bisküvi ve su ikramında bulunmak için deprem bölgesine mobil ikram aracını gönderdi.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki deprem, 10 ilde büyük yıkımlara neden olarak tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Depremlerin ardından İlçe Kaymakamlığı koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasına destek veren Salihli Belediyesi, kış mevsimi nedeniyle olumsuz hava şartlarının yaşandığı Adıyaman’a depremzedelerin yaralarını sarmak için 3 personel ile birlikte mobil ikram aracı gönderdi. Mobil ikram aracı, depremden etkilenen vatandaşlar ile arama kurtarma çalışmaları yapan ekiplere, sıcak çorba, çay, kek, bisküvi ve su ikramında bulunacak.
Cumhuriyet tarihinin en şiddetli depreminin yaşandığı 10 ile yardım malzemeleri ulaştırmak için yediden yetmişe herkesin seferber olduğunu belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “İlçe Kaymakamlığımız koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasında Salihlili hemşehrilerimizin topladığı başta gıda, battaniye ve kıyafetlerden oluşan 4 Tır ve 4 kamyon yardım malzemeleri vakit kaybedilmeden deprem bölgesine gönderildi. Belediyemiz mobil ikram aracımızı da 3 personelimiz ile depremden etkilenen Adıyaman’a gönderdik. Bu bölgedeki depremzedelerimizin yaralarını sarmak ve onlara sıcak çorba ve çay ikram ederek bir nebze olsun yardımcı olmak istiyoruz. Bir daha böylesine acıların yaşanmaması en büyük dileğimiz. Allah, her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.


Haber Tarihi: 08.02.2023

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

...

Başkan Kayda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun”

...

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın Son Yolculuğuna Uğurlandı

...

Salihli Belediyesi ‘İftarda Sizinleyiz’ Geleneğini Sürdürüyor

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda, “ Kadir Gecemiz Mübarek Olsun ”

...

Salihli Belediyesi Çocukları Ara Tatilde Hacivat-Karagöz İle Buluşturdu

...

Başkan Kayda, “Bereket Soframızda Gönül Birliği Yaptığımız Mesai Arkadaşlarımız İle Buluştuk”

...

Salihli’de Depremzede Çocukların Havuz Keyfi

...

İftarda Sizinleyiz

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda Şehit Aileleri Ve Gazileri İftar Sofrasında Ağırladı

...