» Güncel  » Haberler

  

Salihli Belediye Meclisi’nden Geçmiş Olsun Mesajı
 
Salihli Belediye Meclisi, Şubat ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 6 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak 2023 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Tüm ülkeyi yasa boğan depremlerin acısını herkesin yüreğinde hissettiğini ifade eden Başkan Kayda, “Değerli hemşehrilerim; Ülkemiz dün sabah 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde 10 ilimizi etkileyen büyük bir deprem yaşadı. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Manisa Valiliği talimatıyla Kaymakamlık ve Belediyemiz işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasına hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Bir günde toplanan gıda ve yardım malzemeleri 9 Tır ile deprem bölgesi Adana’ya gönderildi. Belediyemiz ikram aracını da personelimiz ile birlikte depremzedelere destek olmak amacıyla Adıyaman’a gönderdik. 50. Yıl Ortaokulu Kapalı Spor Salonu ile Sarıpınar Çok Amaçlı Etkinlik Salonunda yardımlar toplanmaya devam ediyor. Depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına destek olan tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Belediye Meclisinde temsil edilen siyasi partiler adına, MHP Grup Sözcüsü İsa Yıldırım, AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Uyğun, CHP Grup Sözcüsü Abdülkadir Yavuz Özdem ve İYİ Parti Grup Sözcüsü Serdar Özkahraman da, yaptıkları açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz” diyerek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Toplantıda, gündemin 3 ve 4. Maddelerindeki Keli ve Dedetaşı Mahalleleri sınırları içerisinde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği konularında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne yetki devri yapılması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Kayda’ya yetki verildi
Belediyeye ait 136 ada 60 parselden Özel bir hastanenin Adala Mahallesinde kuracağı Güneş Enerji Sistemleri (GES) için elektrik kablosu geçirmek suretiyle yol geçit verilmesi ve bu konuyla ilgili Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi oy birliği ile kabul edilirken yeni kurulan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile ilgili Salihli Belediye Başkanlığı Teşkilat, Görev, Yetki ve Sorumlulukları İle Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik taslağı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


Haber Tarihi: 08.02.2023

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

...

Başkan Kayda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun”

...

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın Son Yolculuğuna Uğurlandı

...

Salihli Belediyesi ‘İftarda Sizinleyiz’ Geleneğini Sürdürüyor

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda, “ Kadir Gecemiz Mübarek Olsun ”

...

Salihli Belediyesi Çocukları Ara Tatilde Hacivat-Karagöz İle Buluşturdu

...

Başkan Kayda, “Bereket Soframızda Gönül Birliği Yaptığımız Mesai Arkadaşlarımız İle Buluştuk”

...

Salihli’de Depremzede Çocukların Havuz Keyfi

...

İftarda Sizinleyiz

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda Şehit Aileleri Ve Gazileri İftar Sofrasında Ağırladı

...