» Güncel  » Haberler

  

Salihli Depremzedeler İçin Tek Yürek
 
Salihli’de yediden yetmişe her yaştan insan, deprem bölgesine başlatılan yardım kampanyasına yoğun ilgi gösteriyor. İlçede toplanan yardım malzemeleri 47 Tır ile deprem bölgesine gönderildi.
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, Manisa Valiliği talimatıyla Salihli Kaymakamlığı koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor.
Salihli’de yediden yetmişe yardım kampanyasına destek veren gönüllüler, toplama merkezleri olarak belirlenen 50. Yıl Ortaokulu Kapalı Spor Salonu ile Salihli Belediyesi Sarıpınar Çok Amaçlı Etkinlik Salonuna deprem bölgesine gönderilecek olan yardım malzemelerini ulaştırdı. Yardım toplama noktasına getirilen malzemeler, öğrenciler, gönüllüler, gençler, çocuklar, Belediye, AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından tasnif edilerek kolilere yerleştirildi. Depremzedelerin öncelikli ihtiyacı olan battaniye, su, çocuk bezi, gıda, kek, bisküvi ve diğer ürünlerden oluşan malzemeler insan zinciri halinde tıra yüklenerek Manisa Valiliğince belirlenen Hatay’ın Belen ilçesine doğru yola çıktı.
Sarıpınar Çok Amaçlı Etkinlik Salonuna giderek gönüllülere kolaylıklar dileyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, toplama merkezine getirilen yardım malzemelerini ürün çeşidine göre ayrıştırıp paketleyerek tırlara yükleyen tüm gönüllülere teşekkür etti. İlçe Kaymakamlığı koordinasyonunda yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Başkan Kayda, “Depremlerin yaşandığı 10 ilimize yardım malzemeleri ulaştırmak için seferber olan küçüğünden büyüğüne tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum. Allah, sizlerden razı olsun. İyi ki varsınız” dedi.


Haber Tarihi: 09.02.2023

HaberlerBaşkan Kayda, Personeli İle Bayramlaştı

...

Salihli'de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

...

Başkan Kayda, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

...

Başkan Kayda, İlçe Protokolü ve Vatandaşlar İle Bayramlaştı

...

Başkan Kayda, “Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun”

...

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akın Son Yolculuğuna Uğurlandı

...

Salihli Belediyesi ‘İftarda Sizinleyiz’ Geleneğini Sürdürüyor

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda, “ Kadir Gecemiz Mübarek Olsun ”

...

Salihli Belediyesi Çocukları Ara Tatilde Hacivat-Karagöz İle Buluşturdu

...

Başkan Kayda, “Bereket Soframızda Gönül Birliği Yaptığımız Mesai Arkadaşlarımız İle Buluştuk”

...

Salihli’de Depremzede Çocukların Havuz Keyfi

...

İftarda Sizinleyiz

...

İftarda Sizinleyiz

...

Başkan Kayda Şehit Aileleri Ve Gazileri İftar Sofrasında Ağırladı

...